pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać
Tytuł książki:

Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać

Autor książki:

Joel Minden

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323349969
ISBN: 978-83-2334-996-9
Data: 2021-05-24
40.50  45.99  5.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Lęk rządzi Twoim życiem i nie pozwala Ci realizować pragnień Nieustannie się zamartwiasz i przez to zamykasz się na nowe doświadczenia Unikasz ludzi, myśli i sytuacji, które budzą tę emocję Jeżeli masz wrażenie, że lęk przejmuje nad Tobą kontrolę, książka Ty tu rządzisz jest dla Ciebie. Joel Minden w przejrzysty sposób wyjaśnia, jaka jest natura tego stanu emocjonalnego, w jaki sposób wpływa on na nasze działania i jak sobie z nim radzić. Zaproponowana w poradniku trzyetapowa strategia kontrolowania lęku, oparta na terapii poznawczo-behawioralnej, pokazuje, jak odpowiednio reagować na negatywne pułapki myślowe, skutecznie stawiać czoło przyszłym wyzwaniom i zaakceptować niepewność. Autor krok po kroku uczy, jak stworzyć własny zbiór narzędzi przydatnych w zrozumieniu i opanowaniu lęku. Dołączone ćwiczenia i przykłady pomogą uporać się z nadmiernym zamartwianiem się i prokrastynacją oraz wskażą drogę do wypracowania właściwych strategii działania. Jeżeli czujesz gotowość zmiany, ten poradnik pomoże Ci uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia.

Dzięki tej książce nauczysz się:
tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonać w sobie skłonność do unikania, akceptować i przekierowywać myśli lękowe.

Ty tu rządzisz prowadzi Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami, aby mógł wieść sensowne życie wolne od lęku.

Za pomocą przykładów, z którymi łatwo się identyfikować, i zajmujących wyjaśnień Minden dostarcza wyjątkowego materiału osobom poszukującym skutecznych strategii dbania o własne zdrowie psychiczne.

dr Kathryn H. Gordon, licencjonowany psycholog, adiunkt
Dr JOEL MINDEN jest licencjonowanym psychologiem klinicznym specjalizującym się w terapii poznawczo-behawioralnej lęku. Posiada dyplom Academy of Cognitive Therapy, pracuje jako adiunkt w departamencie psychologii Uniwersytetu Stanowego Kalifornii w Chico. Jest autorem bloga CBT and Me (Terapia poznawczo-behawioralna i ja) prowadzonego na portalu Psychology Today. Autor przedmowy dr Seth J. Gillihan jest współautorem Overcoming OCD oraz autorem Retrain Your Brain (Wytrenuj swój mózg, WUJ 2020) - poradnika poświęconego radzeniu sobie z depresją i lękiem. Prowadzi praktykę kliniczną w Haverford w Pensylwanii, specjalizując się w terapii poznawczo-behawioralnej i interwencjach opartych na uważności w leczeniu zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD), lęku, depresji oraz zaburzeń pokrewnych.

Ta książka jest dla Ciebie, jeżeli: myśli lękowe, emocje i odczucia fizyczne przytłaczają Cię tak bardzo, że masz poważny problem ze skupieniem się na innych, istotniejszych sprawach lub w ogóle nie jesteś w stanie się na nich skoncentrować, ukończenie ważnego zadania stanowi dla Ciebie katorgę lub odwlekasz je w czasie, ponieważ lęk powoduje, że kwestionujesz własną wydajność, uważasz, że fizyczne objawy lęku wymagają interwencji lekarskiej, mimo że Twój lekarz zapewnił, że wszystko jest w porządku, unikasz wyzwań - sytuacji towarzyskich, ważnych projektów, nowych działań - ponieważ czujesz, że nie zniesiesz związanego z nimi lęku, przedkładasz wymagające czasu i sił strategie kontroli lęku nad inne, sensowniejsze działania.

Książka "Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać" - Joel Minden - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przedłużona ekspozycja w terapii - okładka książki

Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD nastolatków....

Edna B. Foa, Kelly R. Chrestman, Eva Gilboa-Schechtman
Komunikacja terapeutyczna - okładka książki

Komunikacja terapeutyczna

Paul L. Wachtel
Odzyskaj życie po traumie. Przedłużona - okładka książki

Odzyskaj życie po traumie. Przedłużona ekspozycja...

Edna Foa, Kelly Chrestman, Eva Gilboa-Schechtman
Produkty podobne:
Współczesna psychologia mediów. - okładka książki

Współczesna psychologia mediów. Nowe problemy...

Agnieszka Ogonowska, Grzegorz Ptaszek (red.)