pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Twórcza subiektywność. Seria: Studia i monografie nr 577
książka:

Twórcza subiektywność. Seria: Studia i monografie nr 577

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373958326
ISBN: 978-83-7395-832-6
Data: 2019-11-08
22.00  22.05  0.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Twórcza subiektywność. Seria: Studia i monografie nr 577 - Iwona Alechnowicz-Skrzypek - opis książki:

Słowo „subiektywność” dobrze oddaje sens tego, co w refleksji filozoficznej określa się mianem podmiotowości bądź egzystencji. Wyraża się w nim bowiem cała nieograniczona rozległość bytu, trwającego i zmieniającego się w czasie, bytu przeżywającego i odczuwającego, a przede wszystkim działającego – twórczo przekształcającego siebie i świat. Najważniejszymi cechami tego bytu są niezdeterminowanie i niepowtarzalność. Każde istnienie ludzkie jest unikatowe, a sposób doświadczania przez nie świata nie daje się podrobić.

Książka przedstawia zarówno semantyczne, jak i filozoficzne aspekty subiektywności. Ukazuje także koleje procesu odkrywania twórczego charakteru ludzkiego myślenia i działania, historii rozpoczynającej się od momentu sprowadzenia przez Kartezjusza wszelkiego istnienia do myślenia, przez filozoficzne analizy aktów myślowych (przedstawiania, wyobrażania, przypominania sobie itp.), po rozwijane w dzisiejszej psychologii koncepcje tworzenia przez człowieka scenariuszy życiowych – sposobów strukturalizacji czasu i wzorów działania w świecie.

Wydobycie najważniejszych aspektów twórczego charakteru subiektywności może mieć zastosowanie w praktycznych działaniach odnoszących się do myśli i przekonań. Zajmując się nimi, filozofia staje się pomocna w docieraniu do najbardziej podstawowych determinant ludzkiego działania.

Książka „Twórcza subiektywność. Seria: Studia i monografie nr 577” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Twórcza subiektywność. Seria: Studia i monografie nr 577"
Produkty podobne: