pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza. Seria: Reportaż
Tytuł książki:

Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza. Seria: Reportaż

Autor książki:

Cezary Łazarewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x220 mm
EAN: 9788380494985
ISBN: 978-83-8049-498-5
Data: 2017-05-17
27.16  39.90  12.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Osoby dramatu: nagrodzony policjant, który zakatował trzynastolatka, bezduszny komornik, opętana manią regulaminową dyrektorka szkoły, przez którą jedna z nauczycielek popełnia samobójstwo, seryjny gwałciciel zidentyfikowany na podstawie próbki DNA, strażacy, którzy zamiast gasić - podpalają, księża i rodzice, którzy minęli się z powołaniem, i emerytowani strażnicy więzienni oskarżeni o zbrodnie przeciwko ludzkości. Miejsca: poligon NATO, z którego okolica nie ma żadnych korzyści, sanatoria w Kołobrzegu uwielbiane przez Szwedów. Sprawy: zwłoki topielca, którego nikt nie chce pochować, wojny kibiców z policją, podejrzane układy w mieście, rolnicze protesty. Słowem: Polska po 89 widziana z Pomorza.

Stąd kraj wygląda zupełnie inaczej niż z perspektywy błyskawicznie rozwijającej się stolicy, a splot zdarzeń i ludzkich losów to materiał na niejeden film. "Biliśmy się za swoje wiejskie krzywdy, oni - za swoje. Za bezrobocie. Za upadłe PGR-y. Za brak zasiłków. Za biedę" - mówi jeden z bohaterów, streszczając historię wielu mieszkańców Polski B, która gorzej niż reszta kraju zareagowała na transformację ustrojowo-ekonomiczną.

Większość tekstów zamieszczonych w tomie powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a mimo to ma się wrażenie, że czytamy o sprawach, które dzieją się na naszych oczach. To zasługa znakomitego pióra autora, żywiołowo nakreślonych portretów, ale także porażającej aktualności tematów. Część spraw wciąż odbija się echem, a prawo i instytucje nadal są niewydolne lub bezsilne wobec ludzkich problemów.

Książka "Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza. Seria: Reportaż" - Cezary Łazarewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Cezary Łazarewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: