pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
1968. Czasy nadchodzą nowe
Tytuł książki:

1968. Czasy nadchodzą nowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 456 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788326826139
ISBN: 978-83-2682-613-9
Data: 2018-03-13
31.66  44.99  13.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

CENIONA REPORTERSKA PARA O PRZEŁOMOWYM ROKU 68 W POLSCE I NA ŚWIECIE
Wielka reporterska opowieść o kluczowych wydarzeniach 1968 roku pary czołowych polskich reporterów, Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza. Dziesięć reporterskich historii opowiedzianych z perspektywy ludzi, na których życiu odcisnęły piętno wydarzenia 68. Niekonwencjonalna opowieść idąca pod prąd stereotypowych narracji ukazana poprzez filtr oryginalnych ludzkich historii i zdarzeń z Polski i świata.

Będzie między innymi o początkach ruchu hippisowkiego w Polsce (Desant z Ameryki. Para nastolatków przyjeżdża z okolic San Francisco do Gliwic. Gliwicki dziadek chce, żeby rodzeństwo ucywilizowało się z dala od demoralizującego ruchu hippisowskiego. Niestety, mieszkanie dziadka staje się centrum wolnościowej rewolty obserwowanej z przerażeniem przez milicję.), historii morderstwo w Jicinie podczas operacji Dunaj, dziennikarzach i reżimie (jak Gomułka podzielił środowisko dziennikarzy. Jak powstawały teksty na zamówienie. Kto się oparł kłamstwu, kto uwierzył, o operze "Cisi i gęgacze", która zmieniła Polskę i wielu innych tematów mistrzowsko potraktowanych przez pierwszoligowych reporterów. Reportażom będą towarzyszyły dokumenty epoki, materiały prasowe, raporty, oficjalne wypowiedzi polityków i ważnych postaci tamtego czasu

Książka "1968. Czasy nadchodzą nowe" - Ewa Winnicka, Cezary Łazarewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2018 r. Cena 31.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Winnicka, Cezary Łazarewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Romeo i Julia / Hamlet / Makbet - okładka książki

Romeo i Julia / Hamlet / Makbet

William Shakespeare
Kroniki Amberu. Tom 2 - okładka książki

Kroniki Amberu. Tom 2

Roger Zelazny
Produkty podobne:
Morze i ziemia - okładka książki

Morze i ziemia

Cezary Łazarewicz, Andrzej Klim
Był sobie chłopczyk - okładka książki

Był sobie chłopczyk

Ewa Winnicka
Stulecie chirurgów - okładka książki

Stulecie chirurgów

Jurgen Thorwald