pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego...
książka:

Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788324059454
ISBN: 978-83-2405-945-4
Data: 2019-09-18
34.46  44.90  10.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi - Leszek Cichy, Julia Hamera, Marek Kamiński - opis książki:

Opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni
Takiego duetu jeszcze nie było. Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu, i ekstremalny polarnik w jednej książce opowiadają o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy.

Leszek Cichy to jeden z pierwszych polskich wspinaczy. Brał udział w najważniejszych i pionierskich wyprawach, był świadkiem i uczestnikiem podboju szczytów w złotej erze polskiego himalaizmu. Wspinał się m.in. z Wandą Rutkiewicz i Krzysztofem Wielickim. W 1980 roku jako pierwszy człowiek (wraz z Wielickim) stanął zimą na najwyższym szczycie świata - Mount Evereście.

Marek Kamiński - podróżnik, zdobywca, eksplorator, rekordzista Księgi Guinnessa. Samotnie osiągnął biegun południowy. Jako pierwszy człowiek dotarł na dwa bieguny w ciągu jednego roku. W 2004 roku wspólnie z Jaśkiem Melą pokonał pieszo drogę na obydwa bieguny. W książce wspomina niezwykłe wyprawy, trudną młodość, moment, w którym podjął decyzję, by zostać podróżnikiem.

Szli tam, gdzie nikt inny wcześniej nie był. Niezwykła opowieść polskich zdobywców.

*
To opowieść o marzeniach i poszukiwaniach: celu w życiu, szczęścia, sensu, siebie... Bohaterowie szczerze dzielą się z nami czymś bardzo osobistym. Ta książka wciąga już od pierwszych stron. Bardzo Wam ją polecam.

Kinga Baranowska
(himalaistka, zdobywczyni 9 ośmiotysięczników)
Takiej wiedzy o Leszku i Marku nam brakowało. Odkrywają swoje drogi na szczyt i choć ich pasje trochę się różnią, łączą je podobne emocje. Dziś dopiero poznaję, jak Leszek trafił na ścieżkę górską, mimo że znamy sie jak łyse konie!
Krzysztof Wielicki
*
Leszek Cichy - alpinista, himalaista, uczestnik wielu polskich wypraw w górach wysokich. Od 1977 roku pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, po 1989 finansista i przedsiębiorca.

Marek Kamiński - polarnik, podróżnik, filozof. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 zdobył samotnie biegun południowy.

Julia Hamera - dziennikarka, absolwentka studiów międzynarodowych na SGH. Od 2009 roku związana zawodowo z Telewizją Polsat. Autorka książki "Niech żyje Nam" o mistrzu wschodnich sztuk walki.

Książka „Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi” - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK.

Książka posiada 380 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego..."
Leszek Cichy, Julia Hamera, Marek Kamiński - autor m.in.:
Bądź zmianą - okładka książki
Bądź zmianą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka;
Rozmowy o Evereście - okładka książki
Rozmowy o Evereście Jacek Żakowski, Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki;
Gdyby to nie był Everest... - okładka książki
Gdyby to nie był Everest... Leszek Cichy, Piotr Trybalski;
Wyprawa - okładka książki
Wyprawa Marek Kamiński;
Produkty podobne:
Święty Emeryk - okładka książki
Święty Emeryk Łukasz Nowacki