pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mroczna strona gór

Autor książki:

Maria Coffey

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sklep Podróżnika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788371362255
ISBN: 978-83-7136-225-5
Data: 2018-11-22
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

To jest książka o tej drugiej stronie, o partnerach życiowych alpinistów. Tych co zostają w domach ze swoimi obawami, niepokojem i strachem o powrót swoich bliskich do domu. Bo jak pisze Lionel Terray w swojej książce "Niepotrzebne zwycięstwa": "Chociaż alpiniści poruszają się blisko nieba, w nieskończonej czystości świata, światła i piękna, nie są przecież aniołami. Są tylko ludźmi". A więc są śmiertelni. - Leszek Cichy
Wspinacze uważają, że ich pasja jest warta ponoszonego ryzyka. Jednak z tym ryzykiem muszą też mierzyć się ich bliscy. Dlaczego zatem planują przyszłość z osobą, która stale naraża się na niebezpieczeństwo? Co dzieje się z nimi, gdy dojdzie do tragedii? Jak radzą sobie w cieniu góry? Te pytania we wspinaczkowym świecie długo pozostawały niewypowiedziane. Maria Coffey załamała to tabu po tym, jak jej partner, Joe Tasker, zaginął na północno-wschodniej grani Everestu. Coffey zaczyna tam, gdzie skończył Jon Krakauer. Opisuje, co dzieje się z bliskimi ofiar tragicznych wypadkach wspinaczkowych. Mówi o stracie głosami najlepszych światowych wspinaczy oraz ich rodzin i partnerów - Conrada Ankera, Chrisa Boningtona, Anatolija Bukriejewa, Lynn Hill, Joego Simpsona, Eda Viestursa i wielu innych.

Więc jak w końcu jest? Warto kochać wspinacza? "Mroczna strona gór" zadaje to pytanie. Ale czy na nie odpowiada? Zapraszamy do lektury.

Książka "Mroczna strona gór" - Maria Coffey - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sklep Podróżnika. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r.