pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Holland Biografia od nowa

Autor książki:

Karolina Pasternak

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 460 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324063925
ISBN: 978-83-2406-392-5
Data: 2022-02-23
47.71  59.99  12.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest ikona i - jak czasem mówią o niej młodsi - matka chrzestna całego pokolenia filmowców. W tej książce po raz pierwszy odsłania prawdę o swoim życiu. Jak sie pracowało i tworzyło w męskim świecie kina Jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci ojca Dlaczego spośród wielu utalentowanych polskich filmowców właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie Jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka uchodźczyni Jak trafiła do Hollywood pod skrzydła takich sław jak Coppola Karolina Pasternak, dziennikarka filmowa, dzięki niezwykłej relacji z bohaterką tej książki mogła stworzyć pełną nieznanych i zaskakujących faktów biografię reżyserki. Karolina Pasternak - wieloletnia dziennikarka Newsweeka, wykładowczyni, redaktorka naczelna. Jej materiały były publikowane w najważniejszych pismach w kraju. Przeprowadzała wywiady z czołówką światowego kina, m.in. z Quentinem Tarantino i Stevenem Spielbergiem.

Książka "Holland Biografia od nowa" - Karolina Pasternak - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 460 stron i została wydana w 2022 r. Cena 47.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-02
Życie na ogół znanych reżyserów polskich i zagranicznych reguły nie należy do takich prostych, jak nam się nam fanom dobrego kina w rzeczywistości wydaje, obserwując ich z punktu widzenia ich dotychczasowego filmowego dorobku.

W niezwykłą wyjątkową biograficzną podróż w głąb tego, co jest nam obce i nieznane w świecie reżyserii zabrała nas Pani Karolina Pasternak w książce pt. Holland. Biografia od nowa, która wykreowała to, czego my nie wiemy do tej pory na temat życia prywatnego i zawodowego znanej polskiej reżyserki zmagającej się tak, jak my z przeszkodami obrazujące potem, że można odsłonić kawałek filmu zachowanego na zawsze w kadrze.

Nie ukrywam tego, że utrudnieniem podczas czytania tej biograficznej książki była dla mnie małoczytelna czcionka.

W trakcie czytania tej bardzo dobrze skonstruowanej barwnie biografii pojawiały się od razu pytania, które chciałam jej zadać, co bym zrobiła, gdybym miała okazję ją spotkać na żywo.

Relacje ujęte w dialogach ze spotkań ze znanymi reżyserami dodatkowo wzbogacą naszą dotychczasową wiedzę na temat powstawania filmów mniej znanych oraz pozwoli nam wychwycić nam to, co jest najważniejsze płynące do nas przesłanie, jakim kierowali się reżyserzy, tworząc je.

Pani Agnieszka Holland jest reżyserką, która wykazuje, się w swojej zawodowej roli nie tylko tym, że posiada pomysły na dobre filmy, ale nie są dla niej obce twórcze pisanie wierszy czy również malowanie obrazów.

Lubi kontakt z aktorami. Bez dobranego odpowiednio do roli aktora film traci na wartości i przekazie.

Najważniejsze jest to, że poznajemy Panią Agnieszkę taką, jaką jest naprawdę.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, co ona czuje, tworząc film, dobierając do niego aktorów, pracując z nimi i analizując każdą z zaprezentowaną scen w filmie, gdyż jest to dla niej bardzo ważne w pracy zawodowej.

Warto jest podkreślić to, co jest istotne w pracy reżysera: kontakt z ludźmi pracującymi w branży filmowej, współpraca z aktorami.

Podoba mi się to w Pani Agnieszce, że ma w sobie tyle ciepła i odwagi, która daję jej siłę, ale musi również podkreślić swoją pracę, jako reżysera, że podejmuje ogromnie trudne i odważne decyzje wymagające udowodnienia, że bycie kobietą na stanowisku reżysera ma swoje pozytywne, jak i również negatywne strony, które odsłaniają cienie i blaski, że nie należy być we wszystkim uległym, lecz trzeba pokazać swoje miejsce w świecie filmu bez względu na to, kim z pochodzenia byli rodzice.

Pani Karolina Pasternak nie zapomina opisać, jak wyglądało życie Pani Agnieszki prywatne, o jej sukcesach, porażkach, ale nikt, jak ona wyrazić siebie poprzez pracę i to mi się podoba w niej.

Warto przeczytać tę książkę
skomentuj opinię/recenzję [+]