pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Transport. Ujęcie systemowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 182 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788381020497
ISBN: 978-83-8102-049-7
Data: 2020-08-21
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Monografia Transport. Ujęcie systemowe to opracowanie, które pokazuje związki między elementami transportu a matematyką stosowaną i teorią gier. Przedstawione w niej zagadnienia ujęte zostały w notacji algebraicznej m.in. zapisami matematycznymi w postaci funkcji; w ujęciu modelowym - modele informacyjne określonych pojęć, jako system otwarty - (SO); w postaci zalgorytmizowanej.
Podejście analityczne zostało oparte na elementach ogólnej teorii systemów z uwzględnieniem kanonów ekonomii, matematyki stosowanej, teorii gier, cybernetyki, nauk technicznych i inżynieryjnych, a także na całościowym (holistycznym) ujęciu problematyki transportu. Ponadto w publikacji zaprezentowano rozważania dotyczące pojęć systemu transportowego, jego elementów składowych, jak też wieloaspektowe ujęcie polityki transportowej w UE. Problematyka ta jest niezmiernie istotna w kontekście tworzenia w Europie zrównoważonego systemu transportowego.
Autorzy polecają niniejsze opracowanie jako cenną literaturę uzupełniającą dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami szeroko rozumianego transportu, zarówno na poziomie zaawansowanej teorii - np. doktoranci studiów doktoranckich, jak i odniesień do pragmatyki funkcjonowania transportu - studenci studiów I i II stopnia. Materiał ten może być także wykorzystywany przez praktyków gospodarczych.

Książka "Transport. Ujęcie systemowe" - Andrzej Kuriata, Zdzisław Kordel - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 182 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]