pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Transplantologia praktyczna. Tom 10. Transplantologia - medycyna przypadków, czy przypadek medycyny?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 324 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301209155
ISBN: 978-83-0120-915-5
Data: 2020-01-06
81.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kolejny, X tom Transplantologii Praktycznej przedstawia związki transplantologii z innymi dziedzinami medycyny. Autorzy prezentują wiele istotnych sytuacji klinicznych, które z jednej strony są dowodem na potrzebę personalizacji w podejściu do pacjenta, a z drugiej strony mogą stanowić inspirację do postępu w diagnostyce i leczeniu. Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki i obejmuje zagadnienia począwszy od zastosowania nowoczesnych technik molekularnych w diagnostyce i monitorowaniu pacjentów po transplantacji narządów, a skończywszy na zaawansowanych metodach leczenia.

Monografia, którą przekazujemy w Państwa ręce, potwierdza, że kwalifikacja do transplantacji, samo przeszczepienie narządu oraz późniejsze leczenie immunosupresyjne są oczywiście podstawami transplantologii. Jednak aby "nasz" pacjent cieszył się długoletnim życiem z przeszczepionym narządem, konieczne jest postępowanie biorące pod uwagę szerokie spektrum innych chorób zaliczanych np. do chirurgii, interny, pulmonologii, kardiologii czy immunologii klinicznej. Jednym słowem potrzeba lekarzy o szerokich horyzontach. O tym mówi ta monografia.

Książka "Transplantologia praktyczna. Tom 10. Transplantologia - medycyna przypadków, czy przypadek medycyny?" - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 324 stron i została wydana w 2019 r. Cena 81.92 zł. Zapraszamy na zakupy!