pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Neuropsychologia kliniczna. Tom 2. Urazy mózgu
Podręczniki »
Książki »
podręcznik:

Neuropsychologia kliniczna. Tom 2. Urazy mózgu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 398 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301177805
ISBN: 978-83-0117-780-5
Data: 2014-03-07
61.66  69.00  7.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Neuropsychologia kliniczna. Tom 2. Urazy mózgu - opis książki:

Nowoczesny i przekrojowy wykład o diagnozie i rehabilitacji neuropsychologicznej osób po urazie mózgu! Atutem pracy jest połączenie w jedną spójną całość najnowszych światowych trendów w myśleniu o mózgu (przede wszystkim teorii mikrogenetycznej) wraz ze specyficznymi wskazówkami, jak prowadzić diagnozę i terapię neuropsychologiczną chorego po urazie mózgu.

Zakres tematyczny książki obejmuje: kompleksowe podejście do diagnozy zaburzeń poznawczych (w tym językowych), emocjonalnych i behawioralnych; szczegółowe, oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki, opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych.

Problematyka kliniczna jest zaprezentowana w każdym rozdziale zgodnie z przejrzystym i logicznym układem: teoretyczne wprowadzenie, metody diagnostyczne, ukierunkowana terapia.

W tomie drugim autorka omawia problemy związane z wyższymi funkcjami, takimi jak myślenie, mowa i język, tożsamość i osobowość oraz trudności z reintegracją pacjenta po urazie mózgu w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Wskazuje także na najpilniejsze potrzeby oraz na kierunki dalszych badań w zakresie diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej osób po urazach mózgu.

Książka przeznaczona jest głównie dla studentów psychologii, neuropsychologii, logopedii i neurologopedii, a także terapeutów i psychologów specjalizujących się w terapii poznawczej.

Książka "Neuropsychologia kliniczna. Tom 2. Urazy mózgu" - Maria Pąchalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 398 stron i została wydana w 2014 r. Cena 61.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]