pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tragarze śmierci

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editions Spotkania
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 135x214 mm
EAN: 9788379651122
ISBN: 978-83-7965-112-2
Data: 2015-11-10
pozycja niedostępna

Opis książki:

  • Książka pozwalająca zrozumieć współczesny terroryzm i jego korzenie
  • Czarna historia międzynarodowego terroryzmu z polskimi wątkami w tle
  • Klucz do zrozumienia istoty światowego terroryzmu
  • Opis symbiozy współczesnych mediów i bezwzględnego świata terroryzmu

Drugie wydanie "Tragarzy śmierci" autorzy opatrzyli nowym wstępem, w którym opisują zupełnie nieoczekiwany związek pomiędzy polską centralą "Animex a "Carlosem" zwanym też "Szakalem" - jednym z najbardziej krwawych terrorystów ubiegłego wieku. Nowy jest również wywiad z Yuvalem Avivem - człowiekiem, który stał się pierwowzorem głównego bohatera filmu "Monachium" w reżyserii Stevena Spielberga. Yuval szef komanda "kidon" opowiedział Gadowskiemu i Woyciechowskiemu o nieznanych kulisach akcji likwidowania przywódców palestyńskiej organizacji "Czarny wrzesień".

Fakty te ujawnione w czasie ich reporterskiego śledztwa, rzucają nowe światło na kulisy dzisiejszych wydarzeń.

Książka "Tragarze śmierci" to niezwykle wciągający dokument zawierający trzy historie:

Pierwsza to historia Abu Dauda, jedynego człowieka związanego ze zorganizowaniem zamachu w Monachium, którego nie zlikwidowało dowodzone przez Yuvala komando. Palestyńskiego terrorysty i czołowego przywódcy organizacji "Czarny Wrzesień", autora planu zamachu na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku. Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski są pierwszymi dziennikarzami, z którymi siedemdziesięcio-dwuletni Abu Daud zgodził się rozmawiać. Zapis tej rozmowy przemawia do wyobraźni bardziej niż krążące w światowej prasie domysły i plotki. Od Yuvala Aviva dowiedzieli się więcej na temat zamachu w Monachium, - co opisali w obecnym wydaniu książki.

Druga przedstawia postać jednego z najkrwawszych terrorystów ubiegłego wieku Iljicza Ramireza Sancheza, nazywanego przez prasę "Carlosem" albo "Szakalem". Jest to również próba odpowiedzi na pytanie czy bez związku z "tajnymi służbami" różnych krajów Carlos
mógłby przetrwać i tak długo prowadzić swoją "działalność.

Trzecia odsłania kulisy powstania i działalność Frakcji Czerwonej Armii, czyli RAF-u. Pokazuje też w zupełnie innym niż dotąd świetle rewolucję 1968 roku. Opisując losy członków organizacji Autorzy pokazują i ich powiązania z tajnymi służbami oraz wsparcie jakie od tych służb uzyskiwali.

Najbardziej interesujące jest jednak to, co łączy te trzy historie: ich polskie wątki. Gadowski i Wojciechowski odsłaniają te fragmenty naszej historii, które do tej pory były przykryte stertami papierów i o których istnieniu miało pojęcie niewiele osób spoza wąskiego kręgu "wtajemniczonych".

O autorach: Witold Gadowski - reporter, pisarz, publicysta i filmowiec. Od 20 lat zajmuje się terroryzmem i działalnością służb specjalnych. Reporter wojenny w czasie wojny na Bałkanach. Dziennikarz niezależny i nie do kupienia. Przemysław Wojciechowski - dziennikarz, autor reportaży telewizyjnych o powiązaniach świata polityki, biznesu, międzynarodowej mafii i służb specjalnych.

Książka "Tragarze śmierci" - Witold Gadowski, Przemysław Wojciechowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Editions Spotkania. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2015 r.