pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

The Internets

Autor książki:

Szymon Rogiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 69 s.
EAN: 9788395154263
ISBN: 978-83-9515-426-3
Data: 2021-08-02
103.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Poruszanie się w przestrzeni Internetu stało się dla nas czymś oczywistym (dla wielu naturalnym), ale czy na pewno rozumiemy, jak zmienia on naszą rzeczywistość, postrzeganie, relacje międzyludzkie? Czy jesteśmy zdolni zapanować nad i nadążyć za cyfrowymi zmianami? Czy hybrydowa przestrzeń, łącząca to, co wirtualne, z tym, co realne, będzie dla nas czymś obcym i wrogim, czy raczej oswojonym i niezbędnym?
Seria zdjęć Szymona Rogińskiego ilustruje pojawienie się Internetu i komputerów w chaotycznym krajobrazie polskich miast. Brzydota reklam, szyldów i neonów na prowizorycznych budynkach powstających w okresie transformacji intryguje, jest prawie piękna. Z nocnych kadrów emanuje cisza, swojskość i spokój uśpione internety skłaniają nas do przemyślenia roli technologii w naszym życiu, ale też naszej obecności w Sieci. Internet jest dzisiaj czymś zupełnie innym od tego, co wyobrażali sobie jego twórcy. Czy wywołuje w nas radość, smutek? Lęk? A może nostalgię? Fotografie Rogińskiego, mimo swojej ukrytej głębi i niespodziewanych powidoków, nie są niczym mistycznym, nie przedstawiają wypełnionych ponadczasową obecnością miejsc kultu, ani nawet samozadowolenia. Technologia cyfrowa zasiedliła bowiem przestrzenie rozpoznane i skromne: blokowiska, osiedla; rejony, takie jak my sami zwykli codzienni Polacy.

Książka "The Internets" - Szymon Rogiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk. Książka posiada 69 stron i została wydana w 2019 r. Cena 103.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.