pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Teoria organizacji. Nauka dla praktyki

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375618525
ISBN: 978-83-7561-852-5
Data: 2018-02-23
52.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zarządzanie
Szukasz opracowania, które w całościowy a zarazem przystępny sposób przybliżyłoby Co zawiłości teorii i praktyki organizacji?
Podręcznik przedstawia współczesną wiedzę z zakresu teorii organizacji stanowiącą swoisty kanon zawierający kluczowe podejścia, ujęcia, koncepcje i teorie.

Znajomość zawartych w nim treści jest niezbędna dla poznania i zrozumienia zmieniającego się świata organizacji, warunkuje późniejszy sukces w "borykaniu się" z problemami różnych instytucji i organizacji: gospodarczych, usług społecznych, władzy publicznej.

Podręcznik opiera się na trzech podstawowych założeniach:
1. Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria!
Rozwój teorii organizacji to doskonały przykład naukowego postępu w odpowiedzi na problemy praktyki. W widoczny sposób zwiększają się wyniki praktyki korzystającej z "naukowych metod" zarządzania i organizacji pracy.

2. Konieczność spojrzenia na organizację z różnych perspektyw
Zastosowanie metafor, zamiast posługiwanie się nazwami nurtów naukowych dzięki czemu teoria staję bardziej namacalna i przystępna dla czytelników nieakademickich.

Każdy rozdział zawiera w sobie jednak rzetelny przegląd definicji, nurtów, teorii, modeli oraz narzędzi.

3. Krytyczna refleksja
Zakończenie każdego rozdziału kwestiami dyskusyjnymi, krytyką i ograniczeniami danej perspektywy. Dla praktyków jest to sygnał ostrzegawczy, przypomnienie o niedoskonałości posiadanej i stosowanej przez nich wiedzy. Dla studentów zamierzających poświęcić się nauce jest to przegląd wyzwań, z którymi przyjdzie im się zmierzyć i może to być punkt wyjścia do ich własnych badań.

Książka "Teoria organizacji. Nauka dla praktyki" - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 340 stron i została wydana w 2018 r. Cena 52.12 zł. Zapraszamy na zakupy!