pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Teologia w dialogu. Drogi współpracy wiary i nauki w czasie pandemii COVID-19

Autor książki:

ks. Łukasz Golec

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 181 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788366647206
ISBN: 978-83-66647-20-6
Data: 2023-02-02
46.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Papież Franciszek w swojej modlitwie o ustanie pandemii koronawiru-sa zawarł między innymi takie zdanie: „Udziel mądrości naukowcom i tym, którzy poszukują odpowiednich środków służących zdrowiu i dobru fizycz-nemu braci". Ukazuje to potrzebę współpracy ludzi na wielu płaszczyznach tak, aby zapobiegać chorobie i jej powikłaniom. Konsekwencji pandemii nie da się jednak ograniczyć tylko do działania patogenu SARS-COV2 na ciało człowieka. Czas ten przyniósł wiele problemów i pytań, na które trzeba bę-dzie poszukać odpowiednich rozwiązań i odpowiedzi.

Ze Wstępu
Artykuły prezentują dyscypliny nauk teologicznych: katechetykę, nauki biblijne, teologię dogmatyczną, ekumenizm, liturgikę, a także muzykologię oraz filozofię. Każdy z rozdziałów wpisuje się w szeroki kontekst teologiczne-go tła pandemii Covid-19, co dobrze ukazuje wprowadzenie do pracy. [...] Zebrane refleksje wraz z teologicznym komentarzem stanowią propozycje interpretacji tej złożonej rzeczywistości, która doświadczona przez cierpie-nie daje różne odpowiedzi.

Z recenzji ks. dr. hab. Piotra Kulbackiego, KUL
Każdy z rozdziałów książki w swoistym wyrazie i wymiarze wpisuje się w szeroki kontekst teologicznego i filozoficznego tła pandemii Covid-19, podejmując różnorodne zagadnienia. [...] stanowi ciekawe i cenne opra-cowanie tematyki związanej z dialogiem interdyscyplinarnym w kontekście pandemii.

Z recenzji ks. dr. hab. Jerzego Kostorza, prof. UO

Książka "Teologia w dialogu. Drogi współpracy wiary i nauki w czasie pandemii COVID-19" - ks. Łukasz Golec (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 181 stron i została wydana w 2022 r. Cena 46.48 zł. Zapraszamy na zakupy!