pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Credo in deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Credo in deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 341 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788373064416
ISBN: 978-83-7306-441-6
Data: 2010-04-27
40.24  51.20  10.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Treść Wyznania wiary przypomina dzieło stworzenia i odkupienia, rolę Ducha Świętego i Kościoła, który odpuszcza grzechy i prowadzi do życia wiecznego, zaś modlitwa słowami symbolu jest odpowiedzią człowieka wierzącego na zbawcze działanie Boga.
Wśród różnych formuł zawierających wyznanie wiary chrześcijańskiej szczególne miejsce zajmuje Symbol Apostolski, uznawany za wierne streszczenie wiary apostołów. Przez wieki wierzono także, że każdy z nich ułożył osobiście jedno zdanie Credo. Ta legenda wyjątkowo trwale zapisała się w ikonografii chrześcijańskiej.
Książka poświęcona jest obecności Credo Apostolorum w liturgii, teologii, muzyce i sztuce Kościołów chrześcijańskich od czasów Soboru Trydenckiego do współczesności. Szeroka panorama prezentowanych zjawisk pomaga zrozumieć odmienny status tej formuły Wyznania wiary w różnych konfesjach. Jednocześnie pozwala dostrzec podobieństwa, na przykład wyjątkową rolę katechizmów i sztuki w okresie potrydenckim, zarówno w kręgu katolickim jak i luterańskim. Interdyscyplinarne badania nad Credo odsłaniają głębię jego znaczeń zarówno w rozważaniach teologów, jak i w modlitwie wiernych, wspomaganej obrazem oraz tekstem.

Książka "Credo in deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich" - ks. Ryszard Knapiński, Aneta Kramiszewska (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 341 stron i została wydana w 2009 r. Cena 40.24 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Ryszard Knapiński, Aneta Kramiszewska (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Studia nad sztuką renesansu i baroku. - okładka książki

Studia nad sztuką renesansu i baroku. Tom V

Jerzy Lileyko, Irena Rolska-Boruch (red.)
Produkty podobne:
Kościół. Niełatwa miłość - okładka książki

Kościół. Niełatwa miłość

ks. Grzegorz Strzelczyk
Credo kapłana katolickiego - okładka książki

Credo kapłana katolickiego

bp. Francis R. Reiss