pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Teologia biblijna

Autor książki:

ks. Tomasz Jelonek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361533597
ISBN: 978-83-61533-59-7
Data: 2010-10-25
Cena wydawcy: 47.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Teologia biblijna to dyscyplina naukowa, stanowiąca istotny dział biblistyki, powszechnie uprawiana przez Ojców Kościoła (bez używania takiej nazwy), która została ponownie odkryta w ramach odnowy biblijnej. Stała się przedmiotem studiów teologicznych i została zalecona zarówno przez dokumenty Stolicy Apostolskiej jak i Sobór Watykański II.
Posługując się sformułowaniem Stanisława Lyonetta SJ, można określić teologię biblijną jako: systematyczny i wyprowadzony w świetle wiary wykład nauki Pisma Świętego. Wykład ten może dotyczyć całej Biblii i wtedy mówimy ogólnie o teologii biblijnej, może dotyczyć Starego lub Nowego Testamentu, wtedy mamy odpowiednio teologię Starego Testamentu lub teologię Nowego Testamentu. Możemy ograniczyć zakres rozważań do jednego autora lub jednej księgi. Mówimy na przykład o teologii św. Pawła, o teologii Janowej, teologii Listu do Hebrajczyków itp.
Prezentowana pozycja pragnie ukazać syntetyczny obraz nauki na temat całego Pisma Świętego, czym różni się od większości tego rodzaju opracowań.

Książka "Teologia biblijna" - ks. Tomasz Jelonek - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]