pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zebrane z różnych notatników. Scripta Maneant (to, co zostało napisane, powinno pozostać)

Autor książki:

ks. Tomasz Jelonek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788377205617
ISBN: 978-83-7720-561-7
Data: 2019-03-29
24.06  33.00  8.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ciągu wielu lat życia, jakimi Bóg mnie obdarzył, w różnych sytuacjach i w obliczu różnych problemów, dokonywałem wielu zapisów, bardziej całościowych, a także fragmentarycznych. Ten zbiór notatek okazuje się bardzo obszerny i w odniesieniu do niego pozostają aktualne przytoczone w tytule tej publikacji słowa łacińskie, które parafrazują znane powiedzenie, że to, co napisane, pozostaje. Parafraza dotyczy imperatywu: to powinno pozostać. Idąc po tej linii, dokonano wyboru bardzo różnych wypowiedzi, jakie zostały zapisane i znalazły się w różnych notatnikach. Są to najpierw pewne próby literackie, zazwyczaj krótkie szkice, dotyczące aktualnych problemów, mówiące o pewnych postawach życiowych. Szczególnie przyjęta została konwencja szkicu, który nie rozwiązuje całego problemu, ale w stosunkowo krótkich fragmentach porusza poszczególne aspekty zagadnienia. Daje to okazję do przemyśleń i uzupełnień, które pozostawia się czytelnikowi. Następnie umieszczono teksty o tematyce bardziej teologicznej. Na ich końcu przytoczono tekst misterium ułożonego i wykonanego w związku z poświęceniem kaplicy męczenników polskich. Uzupełnieniem jest opowiadanie, które pochodzi od mojego ojca zamordowanego w Charkowie, który pozostawił to przytoczone opowiadanie, jakie także nie powinno zaginąć.

Ta różnorodna pod względem formy i tematyki antologia z pewnością jest bardzo osobista i jako taka niech będzie świadectwem, którym autor pragnie dzielić się z Czytelnikami.

Książka "Zebrane z różnych notatników. Scripta Maneant (to, co zostało napisane, powinno pozostać)" - ks. Tomasz Jelonek - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]