pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Teksty Maryjne

Autor książki:

ks. Tomasz Jelonek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
EAN: 9788377205549
ISBN: 978-83-7720-554-9
Data: 2020-11-09
26.02  26.33  0.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prezentowany zbiór tekstów związany jest z postacią Matki Chrystusa. W pierwszej części zawiera czytanki, które można wykorzystać w czasie nabożeństw majowych. Śledzą one życie Maryi na tle jego realiów w Ziemi Świętej, są zatem przewodnikiem prowadzącym przez wydarzenia znane nam z Ewangelii kanonicznych, ale także apokryficznych, w których poznajemy przebieg życia Matki Najświętszej, jego koleje i znaczenie w obrazie wiary. Czytanki są również przewodnikiem po Ziemi Świętej, która tak często jest celem chrześcijańskiego pielgrzymowania.
W drugiej części znajdują się homilie i rozważania na niektóre święta i uroczystości maryjne rozłożone w ciągu roku liturgicznego. Wypowiedzi zostały kiedyś głoszone w różnych miejscach i okolicznościach, do których wyraźnie nawiązują. Posiadają one charakter dokumentu z określonego czasu i nie zawsze odpowiadają współczesnej sytuacji, mogą jednak także w obecnych okolicznościach być pożyteczne dla Czytelnika.
Część trzecia przekazuje zachowane refleksje, które nie odpowiadają specyfice dwu poprzednich części, ale szkoda było je zatracić, mogą bowiem poruszać także interesujące zagadnienia, a w całości obrazują dorobek Autora.
Na końcu umieszczono rozważanie wygłoszone w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w czasie konferencji O lepsze poznanie Pisma Świętego. Jego tematem była całościowa wizja Maryi w przesłaniu biblijnym.

Książka "Teksty Maryjne" - ks. Tomasz Jelonek - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]