pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki

Autor książki:

Martin Widmark

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 84 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788377760079
ISBN: 978-83-7776-007-9
Data: 2011-11-08
19.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych.
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2011 roku w Polsce ukazało się 14 tytułów: Tajemnica diamentów, Tajemnica hotelu, Tajemnica cyrku, Tajemnica kawiarni, Tajemnica mumi, Tajemnica kina, Tajemnica pociągu, Tajemnica gazety, Tajemnica szkoły, Tajemnica złota, Tajemnica zwierząt, Tajemnica meczu, Tajemnica szafranu, Tajemnica biblioteki .
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również Brązową księgę oraz Srebrną księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów - a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek

Książka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki" - Martin Widmark - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 84 stron i została wydana w 2011 r. Cena 19.62 zł. Zapraszamy na zakupy!