pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tablice informatyczne. Algorytmy

Autor książki:

Piotr Wróblewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 8 s.
EAN: 9788328352063
ISBN: 978-83-2835-206-3
Data: 2018-12-13
Cena wydawcy: 17.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Cała wiedza w jednym miejscu!
Nie pamiętasz jakiegoś algorytmu? Nie wiesz, jaką strukturę danych należy zastosować? Nie masz pojęcia, jak wyznaczyć złożoność obliczeniową algorytmu? Nie martw się, Twoje problemy należą już do przeszłości!
Tablice informatyczne. Algorytmy pozwolą Ci szybko odnaleźć i przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia dotyczące algorytmów i ich zastosowania. Będą doskonałą ściągą na wykładach lub laboratoriach, a nawet w pracy. Przykłady opracowane w C++ lub pseudokodzie pomogą właściwie zrozumieć i wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

Podstawowe pojęcia
Złożoność obliczeniowa
Algorytmy rekurencyjne
Wyszukiwanie i sortowanie
Typy i struktury danych
Grafy i algorytmy grafowe
Systemy liczbowe
Kodowanie i kompresja
Algorytmika nigdy nie była prostsza!
Piotr Wróblewski - autor wielu książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego wynikiem są liczne podręczniki dotyczące programowania i obsługi komputerów. Najpopularniejsze do tej pory ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania doczekały się kilku wydań i cieszą się u Czytelników stałym zainteresowaniem. Ten ostatni tytuł ukazał się także za granicą.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz francuskiej uczelni informatycznej ENSSAT (Lannion w Bretanii). Studia we Francji do tej pory wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez kolejne dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT/telekomunikacja, głównie w charakterze kierownika projektów (Impaq, Polkomtel).

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył dodatkowe studia z zarządzania i marketingu Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku 2006 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje w firmie Nokia na stanowisku kierownika produktu (obecnie w dziale oferującym rozwiązania telekomunikacyjne dla sektora bezpieczeństwa publicznego (tzw. Public Safety).

Książka "Tablice informatyczne. Algorytmy" - Piotr Wróblewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 8 stron i została wydana w 2018 r.