pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Sztuka nauczania. Tom 1. Czynności nauczyciela

autor:

Krzysztof Kruszewski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 530 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788301142391
ISBN: 978-83-01-14239-1
Data: 2009-02-03
54.53  59.00  4.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Podręcznik prezentuje oryginalną i uniwersalną propozycję uporządkowania wiedzy pedagogicznej, potrzebnej nauczycielom w codziennej praktyce szkolnej. Uwzględnia problemy wynikające ze zmieniającej się rzeczywistości szkolnej oraz postępu w badaniach pedagogicznych. Przedstawia zagadnienia z zakresu dydaktyki (cele kształcenia, wyniki kształcenia, metody nauczania, gry dydaktyczne, itp.), ujęte w sposób zgodny z założeniami reformy nauczania, treści dotyczące nowych zjawisk w szkole (negocjacje), agresji oraz uzależnienia młodzieży. Wiadomości na temat uczniów "niezwyczajnych", czyli zarówno trudnych, jak i zdolnych stanowią cenną pomoc w praktycznym rozwiązywaniu problemów szkolnych.
Książka: omawia zagadnienia nauczania i uczenia się uwzględniając reorganizację systemu oświaty w Polsce oraz postęp w badaniach pedagogicznych; prezentuje praktyczne scenariusze różnych sytuacji dydaktycznych; podaje przykłady ciekawych metod nauczania i gier dydaktycznych do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych; przybliża problemy pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; koresponduje z nowoczesnymi podręcznikami wydanymi w Europie i na świecie.
Pozycja przeznaczona jest dla studentów kierunków nauczycielskich i pedagogicznych oraz nauczycieli w ich codziennej praktyce.
Tom stanowi komplementarną całość z książką Sztuka nauczania. tom 2 Szkoła.

Książka "Sztuka nauczania. Tom 1. Czynności nauczyciela" - Krzysztof Kruszewski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 530 stron i została wydana w 2012 r. Cena 54.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]