pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sztuczna inteligencja. Nowe spojrzenie. Wydanie IV. Tom 2

Autor książki:

Stuart Russell, Peter Norvig

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 200x225 mm
EAN: 9788328377738
ISBN: 978-83-2837-773-8
Data: 2023-01-20
88.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Praktycznie codziennie korzystamy z osiągnięć sztucznej inteligencji. Mimo to jej potencjał wciąż jest zagadką: nie wiemy, gdzie leżą granice jej rozwoju i jakie jeszcze technologie przyniesie nam ta relatywnie młoda dziedzina nauki. Równocześnie niektóre zastosowania sztucznej inteligencji budzą niepokój i zmuszają do zadawania trudnych pytań. Jakakolwiek próba odpowiedzi jednak wymaga wiedzy o tym, czym w istocie jest sztuczna inteligencja i jakie są jej ograniczenia.

To drugi tom klasycznego podręcznika wiedzy o sztucznej inteligencji. Podobnie jak w wypadku pierwszej części, lektura tej książki nie wymaga wybitnej znajomości tematu. Dzięki przejrzystości tekstu i umiejętnemu unikaniu nadmiernego formalizmu można w dość łatwy sposób zrozumieć kluczowe idee i koncepcje nauki o sztucznej inteligencji. Najnowsze technologiczne osiągnięcia zostały pokazane na tle rozwijającej się wiedzy, również z innych dziedzin inżynierii. Sporo miejsca poświęcono zagadnieniom, które budzą wątpliwości. Mowa tu o wyrafinowanych technikach uczenia maszynowego, modelach językowych czy widzeniu komputerowym, a także o sprawach, które już dziś wymagają najwyższej troski: o etycznych aspektach sztucznej inteligencji, bezpieczeństwie związanych z nią technologii i jej perspektywach.

W drugim tomie:
* różne modele i koncepcje uczenia maszynowego
* przetwarzanie języka naturalnego i modele językowe
* widzenie komputerowe, w tym generowanie obrazów
* roboty: percepcja, działanie, uczenie
* perspektywy sztucznej inteligencji
Sztuczna inteligencja: dokąd zmierzasz, technologio

Książka "Sztuczna inteligencja. Nowe spojrzenie. Wydanie IV. Tom 2" - Stuart Russell, Peter Norvig - oprawa twarda - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2023 r. Cena 88.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.