pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szkoły salezjańskie w Toruniu. Historia, edukacja i formacja religijna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 476 s.
EAN: 9788380190559
ISBN: 978-83-8019-055-9
Data: 2015-11-16
37.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja Szkoły Salezjańskie w Toruniu. Historia, edukacja i formacja religijna jest szczegółową refleksją nad działalnością edukacyjną placówek, które od ponad 15 lat wpisują się w misję oświatową środowiska toruńskiego. Są one wezwane do pracy wychowawczej opartej na założeniach sytemu zapobiegawczego św. Jana Bosko. System ten charakteryzuje wszystkie szkoły salezjańskie na świecie, a wszelkie oddziaływania wychowawcze w nim zawarte, opierają się na modelu wypływającym z ewangelicznej wizji człowieka i na personalizmie chrześcijańskim. (...) Tematyka publikacji ma swoje źródło w historii placówki, która na początku swojego istnienia przeżywała różne trudności. Z biegiem lat dzięki wielu kompetentnym osobom, szkoły toruńskie zmieniły się i dziś należą do najlepszych placówek salezjańskich, zajmując jednocześnie wysokie notowania w oficjalnych rankingach miasta Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego.

Książka jest zbiorem doświadczeń autora, który sześć lat pracował szkołach salezjańskich w Toruniu w charakterze wicedyrektora szkół i nauczyciela religii. Dlatego treści znajdujące się w publikacji mają również wymiar osobistych przemyśleń i studiów popartych dokumentami szkolnymi i literaturą przedmiotu.

Fragment Wstępu

Książka "Szkoły salezjańskie w Toruniu. Historia, edukacja i formacja religijna" - Mirosław Stanisław Wierzbicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 476 stron i została wydana w 2015 r. Cena 37.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.