pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szkoła falenicka

Autor książki:

Stefan Szczepłek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Blister
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788308065921
ISBN: 978-83-0806-592-1
Data: 2018-10-10
28.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Napisana z wielką kulturą języka i humorem, pełna anegdot książka o sportowej pasji, o przyjaźniach i dojrzewaniu w powojennej Polsce
Stefan Szczepłek, znany komentator i dziennikarz sportowy, zaprasza czytelników w nostalgiczną i zabawną podróż do miejsca, gdzie się urodził, wychował i pokochał piłkę nożną: do magicznej, podwarszawskiej Falenicy.

Barwne postaci i zwyczajni mieszkańcy, krewni, sąsiedzi i koledzy. Szczepłek opisuje ich wojenne i powojenne perypetie, opowiada, jak żyli, jak świętowali i o czym marzyli. Ocala też pamięć o falenickich Żydach zamordowanych w Treblince. Opowiadając o tym, co sam widział i co się działo w jego falenickim mikrokosmosie, Szczepłek mówi w istocie o życiu w PRL, z czułością, choć sprawiedliwie, bez idealizowania, portretując swój kraj lat dziecinnych.

We wspomnieniach autora przewijają się koledzy z boiska, wybitni piłkarze: Kazimierz Deyna, Robert Gadocha, Adam Nawałka, a także między innymi Józef Hen, Tadeusz Konwicki, Melchior Wańkowicz, Janusz Majewski czy Stefan Kisielewski. Jak mówi sam Stefan Szczepłek, jest to książka o tym, jak spełniają się marzenia.

Książka "Szkoła falenicka" - Stefan Szczepłek - oprawa Blister - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.73 zł. Zapraszamy na zakupy!