pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W trzech wojnach. Wspomnienia
Tytuł książki:

W trzech wojnach. Wspomnienia

Autor książki:

Roman Potocki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editions Spotkania
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 494 s.
Wymiar: 24x165 mm
EAN: 9788379652167
ISBN: 978-83-7965-216-7
Data: 2018-10-03
85.73  125.00  39.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

W trzech wojnach. Wspomnienia - opis książki:

"W trzech wojnach. Wspomnienia" - to pamiętniki Romana Potockiego urodzonego w 1893 roku, starszego syna Józefa Potockiego oraz Heleny z Radziwiłłów z linii nieświeskiej, córki ordynata Antoniego i Marii z francuskiego rodu Castellane z Prowansji. Dzieje Romana Potockiego, to nie tylko historia polskiej arystokracji ale przede wszystkim historia odzyskania niepodległości kraju opowiadana barwnie i z nutą humoru przez uczestnika walk, który przeszedł cały szlak bojowy od kresów aż do Warszawy. W 1919 roku Roman Potocki był na froncie lwowskim i brał udział w pertraktacjach z Ukraińcami, za co dostał angielski krzyż O.B.E. Military. Opisuje wiele słabo znanych bądź jeszcze w ogóle nieznanych faktów z wojny polsko-bolszewickiej, jako uczestnik negocjacji i bezpośredni aktor teatru wojennego.

W dalszej części Potocki opisuje lata modernizacji majątku na Wołyniu aż do wybuchu II wojny. I znów czytelnik może zapoznać się z nieznanymi faktami dotyczącymi sytuacji na kresach i śledzić dalsze losy bohatera w Rumunii, jego powrót do ojczyzny oraz lata powojenne.

Bogato ilustrowana i opatrzona przypisami, barwnie napisana książka jest nie tylko źródłem cennej wiedzy historycznej, ale też może stanowić przyczynek do dalszych prac i badań historyków nad nieznanymi jeszcze aspektami odzyskania niepodległości Polski, życia na kresach i przebiegu zajęcia tych terenów w 1939 r a także rzeczywistości wojennej Polonii w Rumunii. Posiada też niewątpliwe walory dydaktyzmu patriotycznego. Skierowana jest do szerokiej rzeszy czytelników i w zamiarze Editions Spotkania ma podnosić świadomość historyczną dotyczącą dziejów Polski i propagować wartości patriotyczne.

Książka "W trzech wojnach. Wspomnienia" - Roman Potocki - oprawa twarda - Wydawnictwo Editions Spotkania. Książka posiada 494 stron i została wydana w 2018 r. Cena 85.73 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]