pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szarady

Autor książki:

Knut Hamsun

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 376 s.
EAN: 9788367727266
ISBN: 978-83-6772-726-6
Data: 2023-04-05
35.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Uznana powieść o obsesyjnej miłości i walce z samym sobą.

Do czego to podobne, że postanawia pan mieszkać w takim miejscu jak to, i dlaczego, u Boga Ojca, pan to robi Czy jest więc dziwne, że ludzie mówią, iż pan zwariował To miasto jest takie małe, że nawet nie pamiętam, jak się nazywa, póki się nie zastanowię, a pan tutaj cały czas odgrywa komedię i zaskakuje mieszkańców osobliwymi pomysłami! Czy naprawdę nie mógłby pan wymyślić czegoś lepszego
Pewnego czerwcowego wieczoru do norweskiego miasteczka Lillesand przypływa obcy mężczyzna w aksamitnej czapce i żółtym garniturze z buteleczką trucizny w kieszeni. Johan Nagel od razu budzi wiele emocji. Wydaje się bowiem, że zna tajemnice mieszkańców. Wkrótce bez pamięci zakochuje się w córce pastora, która niedawno się zaręczyła. Zarazem uczciwy i niemoralny, arogancki i skromny szybko staje się głównym tematem rozmów.

Szarady to niezwykłe studium szaleństwa i egzystencji. Uważane za jedną z najwybitniejszych powieści norweskiego noblisty dopiero po ponad dziewięćdziesięciu latach doczekały się kolejnego polskiego wydania, w nowym przekładzie Marii Gołębiewskiej-Bijak.

Nikt nie zasłużył na Nagrodę Nobla tak bardzo jak Hamsun.

Thomas Mann
Ta książka jest mi bardziej droga niż jakakolwiek inna, którą przeczytałem.

Henry Miller

Książka "Szarady" - Knut Hamsun - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2021 r. Cena 35.26 zł. Zapraszamy na zakupy!