pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Powiedziała, że nie żałuje

Autor książki:

Tommi Kinnunen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788367551984
ISBN: 978-83-6755-198-4
Data: 2023-01-10
36.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

PRZENIKLIWE I ZASKAKUJĄCE SPOJRZENIE NA WOJNĘ OCZAMI KOBIET.

Obie decyzje, o pozostaniu i ruszeniu w dalszą drogę, były tak samo trudne, choć wymagały od kobiet innego rodzaju siły. Jednakowo trudno było patrzeć na coraz słabiej widoczne plecy tych, które poszły dalej, co na niknące na tle krajobrazu sylwetki tych, które zostały.

Jest wiosna 1945 roku, świat zmienia się nieodwracalnie. Na granicy norwesko-fińskiej pięć kobiet wyrusza z obozu jenieckiego w kierunku Finlandii. Wędrując przez zniszczone tereny Laponii, widzą brutalne skutki wojny, która odcisnęła piętno na miejscowych krajobrazach i ludności. Zmieniła też bohaterki. Kilka lat wcześniej każda z nich znalazła się na życiowym zakręcie. Połączyły je przypadkowość losu i wspólne doświadczenie, które uznano za zdradę. Poczucie wstydu miesza się ze świadomością, że wędrówka wiedzie nie tylko w rejony, gdzie każdy źle postawiony krok będzie kosztował życie, ale i w głąb siebie.

To opowieść o utracie domu, kraju i tożsamości. O tym, czy możliwe jest życie po klęsce, kiedy nie ma dokąd wracać i nie wiadomo, czy ci, których się kiedyś kochało, wciąż na nas czekają.

Tommi Kinnunen oddaje głos kobietom i pokazuje zupełnie nową perspektywę wojennych przeżyć. Powiedziała, że nie żałuje to niezwykła i trudna herstoria. Opowieść zapomnianych i wzgardzonych, w których świecie nic nie jest czarno-białe.

Agnieszka Jankowiak-Maik, Babka od histy

Książka "Powiedziała, że nie żałuje" - Tommi Kinnunen - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.90 zł. Zapraszamy na zakupy!