pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ja, Michał z Mointagne

Autor książki:

Józef Hen

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377798478
Data: 2022-10-26
39.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cofnijmy się w wiek XVI - do Francji pod rządami Walezjuszów, gdzie na placu de la Greve ciężko pracuje kat i lecą głowy nieposłusznych poddanych. Zabici w noc Świętego Bartłomieja hugenoci zalegają paryskie ulice. Katolicy świętują. Protestanci zamierają w strachu.

Ale Walezjusze nie mają synów, najbliższy pretendent do tronu to szwagier - tylko że to hugenot i Bourbon
W takich czasach rodzi się w dalekiej, nieco sennej i prowincjonalnej Gujennie Michał de Montaigne, który stanie się najwybitniejszym umysłem epoki.

W wieży perigordzkiego zamku wbrew ówczesnym opowie się za człowiekiem, za jego prawem do szczęścia, a stanie naprzeciw zabobonom, ksenofobii, rasizmowi, podda krytyce religijny fanatyzm wojen religijnych i opowie, jak kształcić dzieci
A historię jego opisze nam Józef Hen - w wysublimowanej i poruszającej biografii, pełnej zachwycających myśli i zdań tego renesansowego racjonalisty

Książka "Ja, Michał z Mointagne" - Józef Hen - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.