pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Głód (CD mp3)

autor:

Knut Hamsun

Dane szczegółowe:
Wydawca: HERACLON
Rok wyd.: 2020
Rodzaj nośnika: Miękka
EAN: 9788381168762
Data: 2020-03-12
29.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:


WSTRZĄSAJĄCE STUDIUM O GŁODZIE I SAMOTNOŚCI
Główny bohater – literat, którego imienia czytelnik nie poznaje – przemierza ulice, parki, cmentarze i rozmaite zaułki dziewiętnastowiecznej Christianii. Nie może znaleźć stałej pracy, zalega z czynszem. Nie je od kilku dni, ledwo trzyma się na nogach. Jego cierpienia dodatkowo potęguje wrodzona duma i wstyd. Uwaga Hamsuna koncentruje się przede wszystkim na odczuciu głodu, braku nadziei i wynikających z nich konsekwencji zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Fascynujący monolog wewnętrzny z opisami marzeń, urojeń i obsesji doskonale obrazuje odmienny stan świadomości człowieka, którego każdy dzień sprowadza się do wegetacji na granicy życia i śmierci.

„Głód” jest jedną z najwybitniejszych powieści w dorobku laureata Nagrody Nobla Knuta Hamsuna. Ten prekursor modernistycznej powieści psychologicznej zawarł w niej wątki autobiograficzne, nawiązując do swoich niełatwych dziennikarskich początków w stolicy Norwegii. „Głód” jest zapowiedzią literatury nadchodzącego XX wieku.

Audiobook „Głód (CD mp3)” - oprawa Miękka - Wydawca: HERACLON. Cena 29.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.