pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

System pieczy zastępczej. Wybrane aspekty w ujęciu krajowym i międzynarodowym

Autor książki:

Marta Danecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 289 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788365972965
ISBN: 978-83-65972-96-5
Data: 2021-02-12
24.94  25.00  0.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja stanowi cenny wkład do zastanego stanu wiedzy na temat funkcjonowania systemów pieczy zastępczej w Polsce i w innych krajach. Uzupełnia lukę w stanie dotychczasowej teorii i badań odnoszących się do zasad organizowania opieki dzieci poza rodziną w sytuacji ingerencji sądu w sferę władzy rodzicielskiej. Dodatkowym walorem jest ukazanie perspektywy nie tylko krajowej, lecz również międzynarodowej - rozwiązań przyjętych w tym zakresie w innych krajach na świecie. Podjęty temat jest współcześnie przedmiotem ożywionego dyskursu na gruncie wielu dyscyplin naukowych, publikacja - ze względu na swój interdyscyplinarny charakter - wnosi wartościowy merytorycznie wkład w ten dyskurs.

dr hab. Agnieszka Regulska, prof. UKSW

Recenzowana publikacja stanowi ważny wkład do zastanego stanu wiedzy o systemie pieczy zastępczej. Dzięki analizom komparatystycznym przeprowadzonym przez kilkoro autorów czytelnik może dokonać oceny rozwiązań przyjętych w naszym kraju, zestawiając je z innymi systemami pieczy zastępczej przyjętymi nie tylko w Europie, ale także w USA czy w Australii. Podjęte zostały także oceny funkcjonowania systemu pieczy zastępczej w wymiarze historycznym, ewaluacja rozwiązań polskich po przyjęciu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 2011 roku, a także próby oceny systemu z perspektywy praktyka.

dr hab. Jerzy Krzyszkowski, prof. UHP im. Jana Długosza w Częstochowie

 

Książka "System pieczy zastępczej. Wybrane aspekty w ujęciu krajowym i międzynarodowym" - Marta Danecka - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 289 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]