pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Syndrom Everetta: Ulysses

Autor książki:

Jarosław Ruszkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Drageus
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 660 s.
Wymiar: 229x169 mm
EAN: 9788364030529
ISBN: 978-83-6403-052-9
Data: 2015-06-05
35.09  49.90  14.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czterdzieści tysięcy lat temu starły się dwie kosmiczne cywilizacje, a każda z nich reprezentowała potęgę niewyobrażalną dla współczesnego człowieka. Nie była to zwyczajna wojna, w której jedna ze stron miała zwyciężyć - przeciwnik miał zostać doszczętnie zniszczony, a wszelkie ślady jego obecności w Galaktyce, wszelkie pozostałości po niej, czy to czysto materialne, czy też duchowe wypalone gorącym żelazem.

Arnvallia została zatem obrócona w perzynę, a jej flota doszczętnie zniszczona już w dwunastym roku wojny. Lecz zwycięzcom nie dane było spać spokojnie. Bowiem niedobitki sił kosmicznych wroga zdołały umknąć w niewiadomym kierunku. Wypuszczono więc za nimi psy gończe, które od czterdziestu tysięcy lat przeczesują kosmos w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów Arnvallian. Dotarły one wreszcie w zupełnie zapyziały zakątek Galaktyki, do systemu gwiezdnego, na którego trzeciej planecie istnieje życie. Życie, które wydaje się jakoś powiązane ze znienawidzoną Arnvallią? A wszystko, co nosi piętno dawnego imperium, musi - po prostu musi! - zniknąć w otchłani niebytu. Innych możliwości nie ma.

I w tym miejscu, już na naszej ukochanej planecie, zaczyna się właściwa akcja powieści Jarosława Ruszkiewicza. Zgodnie z receptą mistrza Hitchcocka - na początku następuje trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Doskonała konstrukcja fabuły, zaskakujące zwroty akcji, porywające pomysły i nietuzinkowe rozwiązania. Wszystko to sprawia, że powieść "Ulysses", pierwszy tom cyklu "Syndrom Everetta", pochłania się z zapartym tchem i czeka niecierpliwie na ciąg dalszy.

Czy ludzkości uda się przetrwać? Czy mamy jakiekolwiek, choćby tylko matematyczne szanse? O to już trzeba zapytać autora.

Książka "Syndrom Everetta: Ulysses" - Jarosław Ruszkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Drageus. Książka posiada 660 stron i została wydana w 2015 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]