pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sycylia miedzy niebem a morzem
Tytuł książki:

Sycylia miedzy niebem a morzem

Autor książki:

Ewa Cichocka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 391 s.
EAN: 9788381273534
ISBN: 978-83-8127-353-4
Data: 2019-08-03
28.54  44.90  16.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Sycylia. Między niebem a morzem to zbiór esejów i reportaży o Sycylii dziennikarki Ewy Karoliny Cichockiej z jej licznych podróży na włoską wyspę. Niewątpliwą cechą tego zbioru jest nieustanny zachwyt nad Sycylią, którym autorka zaraża czytelnika, zarówno tekstem jak przepięknymi zdjęciami. Barwny język i budząca wręcz podziw wiedza autorki na temat historii, tradycji mitów, a i kulturowych powiązań Sycylii sprawia, że lektura staje się słoneczną, pasjonującą wyprawą.

Wyjątkowym walorem książki są sycylijskie wątki w polskiej literaturze i sztuce od XVI do XXI wieku, które autorka wyśledziła, opisała i umiejętnie wplotła we współczesną podróż. Dzięki temu możemy spojrzeć na Sycylię oczyma Niemcewicza, Krasińskiego, Iwaszkiewicza czy Szymanowskiego oraz współczesnych polskich artystów, oczarowanych wyspą Krzysztofa Zanussiego i Jerzego Stuhra.

Ważną częścią publikacji są oryginalne fotografie (szczególnie absolutnie wyjątkowe zdjęcia Ewy Cichockiej i Magdy Pannert z wystawy rzeźb w sycylijskim plenerze słynnego rzeźbiarza Igora Mitoraja, które autorki prezentowały z dużym powodzeniem podczas licznych wystaw w całej Polsce).

Sycylia. Między niebem a morzem jest lekturą lekką i pełną humoru. Styl Ewy Cichockiej wytrzymuje najlepsze porównania podróżniczej gawędy. Przejrzysty podział i zakres, obejmujący całą Sycylię, sprawia, że książka może być uzupełnieniem bedekera dla podróżników i amatorów artystyczno-literackich kontekstów.

Książka "Sycylia miedzy niebem a morzem" - Ewa Cichocka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 391 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.54 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Cichocka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Powroty Dionizosa - okładka książki

Powroty Dionizosa

Tomasz Cyz
Agrigento - okładka książki

Agrigento

Kostas Hatziantoniou
Połów. Poetyckie debiuty 2018 - okładka książki

Połów. Poetyckie debiuty 2018

Maria Halber, Marcin Pierzchliński, Marcin Podlaski, Katarzyna Szaulińska, Antonina Tosiek
Produkty podobne:
Od Inflant po Kaukaz - okładka książki

Od Inflant po Kaukaz

Piotr Kulczyna