pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Listy z morza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 323 s.
Wymiar: 109x178 mm
EAN: 9788378236283
ISBN: 978-83-7823-628-3
Data: 2016-03-04
19.19  24.90  5.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Listy z morza - Andrzej Perepeczko - opis książki:

Po książkę Andrzeja Perepeczki "Listy z morza" zapewne sięgną Czytelnicy, którym bliskie są opowieści o miłości. Jest to zawarta w listach historia uczucia marynarza, który wypłynął w daleki rejs aż do Japonii i na kilka miesięcy pozostawił swoją ukochaną. Historia dzieje się w latach 60., czasach niemal zamierzchłych dla przesyłu informacji, kiedy nie było ani internetu, ani telefonów satelitarnych. Właśnie wówczas rozkwitały gorące emocje podsycane tęsknotą, niepewnością, zazdrością... Jest to miłosne wyznanie mężczyzny, człowieka związanego z morzem - ta okoliczność dodaje dodatkowej egzotyki tej książce.

Andrzej Perepeczko, urodzony w 1930 roku we Lwowie, związany jest z morzem od 1948 roku, kiedy to wyruszył w swój pierwszy rejs jeszcze jako uczeń gdańskiego Technikum Budowy Okrętów. W 1953 r. z powodów politycznych pozbawiono go prawa pływania na statkach, zmuszono do wyjazdu z Wybrzeża i, w ramach służby wojskowej, skierowano do przymusowej pracy w kopalni węgla kamiennego. Na morze wrócił po odwilży 1956 roku. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej oraz doktorem nauk historycznych.

Jako pisarz debiutował w 1956 roku książką "Kurs na świt". Jest autorem ponad stu książek, z których większość podejmuje tematykę marynistyczną. Dużą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży opisujących przygody "Dzikiej Mrówki".

"Listy z morza" poruszają problematykę życia i pracy na morzu i dzięki zastosowaniu oryginalnej formy listów, wnikają głębiej w jej niektóre aspekty psychologiczne.

Książka „Listy z morza” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum.

Książka posiada 323 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Listy z morza"
Produkty podobne:
Musashi. Tom 2 - okładka książki
Musashi. Tom 2 Eiji Yoshikawa
Co się komu śni - okładka książki
Co się komu śni Andrzej Mularczyk
Morelowe drzewo - okładka książki
Morelowe drzewo Tamara Reznikova