pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Samotny jak Szwed?
Tytuł książki:

Samotny jak Szwed?

Autor książki:

Katarzyna Tubylewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788380325753
ISBN: 978-83-8032-575-3
Data: 2021-02-24
30.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Samotny jak Szwed O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami
Zbiór reportaży, esejów i rozmów na temat samotności w wydaniu szwedzkim. Tubylewicz i jej bohaterowie zastanawiają się nad tym, czym samotność jest, czym bywa, co nas w niej przeraża, a co cieszy, dlaczego za nią tęsknimy, dlaczego przed nią uciekamy, jak nas zmienia, jakie stawia przed nami wyzwania. Wiele tu subiektywnych głosów i perspektyw, pełna uniwersalność i kopalnia wiedzy o różnicach kulturowych. Jednocześnie Samotny jak Szwed to kolejna odkrywcza książka o naszych sąsiadach zza Bałtyku. Dla Tubylewicz Szwecja to lustro, w którym przegląda Polskę i siebie samą, a o Szwecji mówi się, że jest rajem dla samotników. Czy to prawda
Autorka opowiada o szwedzkich singlach, rodzinach i indywidualizmie, a także o szwedzkiej duchowości, która realizuje się najlepiej w samotności na łonie natury. Wraz ze swoimi rozmówcami dochodzi do tego, że to introwertykom łatwiej jest odnaleźć życiowe zadowolenie, zastanawia się, czym jest samotność publicystki walczącej o subiektywizm w spolaryzowanej rzeczywistości, i nad tym, dlaczego nie chroni anorektyczek przed samotnością w tłumie wszechobecna tolerancja. W Samotny jak Szwed jest miejsce dla samotności Pippi Lngstrump i poety-noblisty, któremu nagle zabrakło słów.
Autorka opowiada nie tylko o licznych różnych spojrzeniach na temat samotności, ale także o swoich podróżach w poszukiwaniu krajobrazów samotności. Poetyckim i pięknym wizualnie uzupełnieniem tej historii są nastrojowe zdjęcia jej syna Daniela Tubylewicza z tak malowniczych miejsc jak Fr, Gotlandia, sterlen i Bohusln.

Książka "Samotny jak Szwed?" - Katarzyna Tubylewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Katarzyna Tubylewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Pasja życia - okładka książki

Pasja życia

Jacek Pałkiewicz
Samotny żeglarz - okładka książki

Samotny żeglarz

Krzysztof Baranowski
Blondynka w Paragwaju - okładka książki

Blondynka w Paragwaju

Beata Pawlikowska