pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Święty Brat Albert. Biografia

Autor książki:

Andrzej Różycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 668 s.
Wymiar: 165 x 235 mm
EAN: 9788380432567
ISBN: 978-83-8043-256-7
Data: 2022-02-02
66.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Ten jest dobry, kto chce być dobry”.

 

Święty Brat Albert

To proste, ale jakże głębokie motto Adam Chmielowski zilustrował swoim życiem. Nie jako znany artysta i malarz, ale jako człowiek o sercu wrażliwym na ludzkie biedy. Ten, który sam dogłębnie doświadczył Bożego miłosierdzia, pragnął nim niejako „zarazić” innych. We wszystkich swoich działaniach, słowach i modlitwach podkreślał wartość każdego życia i godność każdego człowieka – nawet tego, którego inni skazali na zapomnienie i odrzucenie.

 

Niniejsza biografia przenosi czytelnika w realia epoki, w której żył Adam Chmielowski. Autor obficie czerpał z różnych źródeł, chcąc jak najpełniej oddać atmosferę i warunki tamtych czasów. Wykorzystał relacje i wspomnienia świadków, którzy byli związani z osobą św. Brata Alberta. W książce znajdziemy wiele materiałów nigdy dotąd nie publikowanych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują autografy św. Brata Alberta, „Szkicownik” zawierający prace Adama i Mariana Chmielowskich, księgi z rodowodem Mróz-Chmielowskich z archiwum w Żytomierzu oraz mało znane fotografie Brata Alberta z jego pobytu w Zakopanem.

Życie św. Brata Alberta jest dla nas świadectwem tego, że warto zmierzyć się z tym, co trudne i nieoczekiwane; że warto pozwolić Bogu działać w naszym życiu, bo chociaż bywa to bolesne, to owoce przerastają wszelkie wyobrażenia. Brat Albert dzisiaj zaprasza nas do zaufania Bogu -nawet jeśli stawia przed nami wyzwania, które wydają nam się nie do zrealizowania. One pozwalają wzrastać. Nie tylko nam. Również tym, którzy są obok nas.

Książka "Święty Brat Albert. Biografia" - Andrzej Różycki - oprawa twarda - Wydawnictwo M. Książka posiada 668 stron i została wydana w 2021 r. Cena 66.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.