pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Świętości, upadki i nawrócenia. Historia chrześcijaństwa. Tom 1. Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola

Autor książki:

Wojciech Roszkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 632 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375533132
ISBN: 978-83-7553-313-2
Data: 2021-04-09
53.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wybitny historyk i pisarz prof. Wojciech Roszkowski, twórca takich bestsellerów jak Świat Chrystusa, Roztrzaskane lustro i Bunt barbarzyńców, w żadnym wypadku nie zgadza się z opiniami, że obecny kryzys jest zwiastunem ostatecznego upadku chrześcijaństwa. Aby lepiej zrozumieć, skąd pochodzimy, podjął się dzieła niezwykłego i w dwóch potężnych tomach opisuje historię chrześcijaństwa. Pierwszy tom kończy się upadkiem Konstantynopola. Drugi będzie doprowadzony do czasów najnowszych i ukaże się na przełomie czerwca i lipca 2021 r.

Prof. Roszkowski opisuje z wielkim znawstwem i erudycją zarówno budowniczych, jak i niszczycieli zachodniej cywilizacji, rozprawiając się przy tej okazji z wieloma utartymi przez wieki dyskredytującymi opiniami. Ilustracje do tych niezwykle interesujących szkiców z dziejów chrześcijaństwa stanowią wspaniałe dzieła sztuki największych mistrzów; również po tym widać, jaką potężną inspiracją dla wielkich artystów była Biblia.

Autor dowodzi ponadto, że nasza cywilizacja od swego zarania zmagała się z rozmaitymi wyzwaniami i konfrontowana była z przeróżnymi zagrożeniami, inicjowanymi od środka i z zewnątrz. A przecież jednak zawsze znajdowała siły oraz sposoby, by kryzys pokonać i kontynuować swoją misję. Zwyciężała mocą i aktywnością tych, którzy znajdowali swoją tożsamość w tym, co kiedyś nazwano christianitas; przez karty tej książki przewijają się najwięksi z tych przedstawicieli.

Gdy takich ludzi brakowało, zaczęło powstawać wiele błędnych stereotypów chociażby na temat życia Jezusa i funkcjonowania Kościoła na przestrzeni dwudziestu wieków. Również z takimi stereotypami rozprawia się Autor tej książki. Drugim z powodów powstania dwutomowej, bogato ilustrowanej historii chrześcijaństwa, zatytułowanej znamiennie Świętości, upadki i nawrócenia, był kryzys, jaki obecnie dotyka Kościół w świecie. W książce Świętości, upadki i nawrócenia znajdziesz m.in.:
- Pierwszych świadków Chrystusa
- Początki cywilizacji chrześcijańskiej
- Potęgę i upadek Rzymu
- Świat wczesnego średniowiecza
- Rozkwit i problemy kultury chrześcijańskiej w wiekach średnich
- Krucjaty oraz inkwizycję
- Upadek Konstantynopola

Książka "Świętości, upadki i nawrócenia. Historia chrześcijaństwa. Tom 1. Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola" - Wojciech Roszkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 632 stron i została wydana w 2021 r. Cena 53.51 zł. Zapraszamy na zakupy!