pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Autor książki:

Wojciech Roszkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375532609
ISBN: 978-83-7553-260-9
Data: 2019-02-22
60.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny. Upadek zachodniej kultury, do której przecież i my, Polacy, należymy, wieszczono co prawda już sto lat temu, ale wówczas była to bardziej przepowiednia niż udokumentowana teza. Dziś nasze wielowiekowe dziedzictwo zostało przez elity europejskie oraz amerykańskie w całości odrzucone, co uznaje się za wyraz postępu.

Konsekwencją takiej postawy jest zrównanie zbrodni i osiągnięć, wierności i zdrady, bohaterstwa i tchórzostwa, mądrości i głupoty, kłamstwa i prawdy. Obrazowo rzecz ujmując, zwolennicy teorii o istnieniu wielu prawd chcą się przejrzeć w roztrzaskanym lustrze.

Autor Roztrzaskanego Lustra analizuje setki przejawów dekadencji; czyni to w sposób barwny i wielostronny. Jego opisy i refleksje są logiczne oraz przekonujące. Język książki jest jej niepodważalną zaletą: lapidarny, skrzący dowcipem, mimo poruszania skomplikowanych spraw - prosty, precyzyjny i zrozumiały.

Roztrzaskane lustro wciąga Czytelnika i zaprasza do myślenia.

Książka "Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej" - Wojciech Roszkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2019 r. Cena 60.29 zł. Zapraszamy na zakupy!