pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa
książka:

Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 896 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788360562710
ISBN: 978-83-6056-271-0
Data: 2014-11-25
76.08  113.00  36.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa - Warren H. Carroll - opis książki:

Długo oczekiwany, szósty i ostatni tom monumentalnej Historii Chrześcijaństwa, zredagowany z notatek autora po jego śmierci przez żonę Anne W. Carroll.

Warren H. Carroll wybitny amerykański historyk, założyciel i rektor Christendom College, profesor tej uczelni. Autor takich książek, jak: Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej, Ostatnia krucjata, Gilotyna i krzyż. Monumentalna Historia chrześcijaństwa to jego najsłynniejsze dzieło, doskonałe połączenie żywej narracji z historyczną wnikliwością oraz umiejętnością oglądu dziejów z odległej perspektywy. W szóstym tomie, który ukazał się już po śmierci autora, przedstawiona została panorama dziejów XIX i XX wieku. Zaprezentowano kluczowe wydarzenia polityczne, militarne, ale i duchowe, które dobitnie zaważyły na kształcie naszej współczesności. Autor konsekwentnie określa XX stulecie jako wiek przeklęty, wskazując na rujnujący i zbrodniczy charakter wrogich chrześcijaństwu ideologii: komunizmu i narodowego socjalizmu. Zrelacjonowane zostały przebieg i dokonania dwóch soborów watykańskich. Autor prezentuje sylwetki wielkich papieży XX wieku, szczególną rolę upatrując w pontyfikacie Jana Pawła II. Imponuje precyzja w opisywaniu zdarzeń i umiejętność dotarcia do trudno dostępnych źródeł. Opisując sytuację Kościoła w kryzysie, autor, jako człowiek głębokiej wiary, pozostaje niezłomnym optymistą.

Do tej pory na polskim rynku wydawniczym ukazało się niewiele cennych publikacji ujmujących syntetycznie dzieje chrześcijaństwa. Z zadowoleniem powitałem więc zapowiedź wydania wielotomowego dzieła Warrena H. Carrolla, autora wielu cennych publikacji z dziejów Kościoła, skrupulatnego badacza i świetnego polemisty. Język, jakim się posługuje Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem. O sprawach trudnych i zawiłych pisze w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Dzięki lekturze Historii chrześcijaństwa czytelnik pozna nowe, ciekawe wątki z dziejów Kościoła i przekona się, że ostatecznie w świecie nic nie dzieje się przypadkowo, chaotycznie, lecz rządzi tym Ktoś, kto jest Panem Historii, a człowiek obdarzony wolną wolą może starać się świat ten albo budować, albo niszczyć.

ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut

Książka „Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wektory.

Książka posiada 896 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa"
Warren H. Carroll - autor m.in.:
Gilotyna i krzyż - okładka książki
Gilotyna i krzyż Warren H. Carroll;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Oczami Jezusa - okładka książki
Oczami Jezusa Carver Alan Ames
Produkty podobne:
Psychologia renesansu włoskiego - okładka książki
Psychologia renesansu włoskiego Teodor Jeske-Choiński