pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Świat społeczny bezdomnych i jego legitymizacje. Seria: Biblioteka...
Książki »
Tytuł książki:

Świat społeczny bezdomnych i jego legitymizacje. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego

Autor książki:

Adam Lech

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Oprawa: miękka
Ilość stron: 318 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788371645341
ISBN: 978-83-7164-534-1
Data: 2008-03-12
37.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Świat społeczny bezdomnych i jego legitymizacje. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego - Adam Lech - opis książki:

Autor podejmuje niezwykle trudny temat słabości systemu socjalnego związanego z opieką nad bezdomnymi. Analizuje przyczyny niezrozumienia pomiędzy pracownikami instytucji odpowiedzialnych za pomoc bezdomnym a ich podopiecznymi. Formy i cele tej pomocy często różnią się od oczekiwań samych zainteresowanych, co prowadzi niejednokrotnie do niezadowolenia bezdomnych, marnotrawienia przez nich otrzymywanej pomocy a czasami nawet do konfliktów i agresji wobec instytucji pomoc tą świadczących. Wzajemne niezrozumienie obu stron powoduje, że część osób dotkniętych bezdomnością rezygnuje z instytucjonalnej pomocy lub korzysta z niej tylko w ekstremalnych momentach.
Autor posługując się metodą autobiograficznego wywiadu narracyjnego stara się odtworzyć subiektywny obraz rzeczywistości społecznej osób dotkniętych bezdomnością. Uświadomienie sobie przez pracowników socjalnych ogromnych różnic w postrzeganiu rzeczywistości społecznej przez osoby dotknięte bezdomnością a resztą społeczeństwa z pewnością pomoże w wykonywanej przez nich pracy

Książka „Świat społeczny bezdomnych i jego legitymizacje. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Cena 37.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Świat społeczny bezdomnych i jego legitymizacje. Seria: Biblioteka..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: