pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Listy. św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788376042497
ISBN: 978-83-7604-249-7
Data: 2015-12-30
38.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gdy "Centralne Biuro w Lisieux" zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) - rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux - François Picauda.

Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do Dziejów duszy. Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: "Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej. [...]
Całym sercem życzę, aby ten kompletny zbiór Listów świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dotarł do jak najszerszych kół czytelników, a przetłumaczony na wszystkie języki świata ukazał nam Małą a tak Wielką Świętą w całym blasku i wdzięku jej prostoty. Zaświadczy on, że najwznioślejsza świętość nie wyklucza naturalnego uroku oraz praktycznego ujęcia spraw życiowych".

Książka "Listy. św. Teresa od Dzieciątka Jezus" - oprawa twarda - Wydawnictwo Karmelitów Bosych. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2015 r. Cena 38.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.