pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Męczennik niezłomny. Życie i cuda świętego Andrzeja Boboli
Tytuł książki:

Męczennik niezłomny. Życie i cuda świętego Andrzeja Boboli

Autor książki:

Monika Bachowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374827935
ISBN: 978-83-7482-793-5
Data: 2017-01-30
15.32  19.85  4.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święty Andrzej Bobola jest jednym z patronów Polski, patronuje też wielu kościołom i dziełom. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Znany był jako niestrudzony misjonarz i ewangelizator. Nazywano go łowcą dusz i apostołem Polesia, bo w tym rejonie Rzeczypospolitej działał. Święty, który z odwagą, zapałem i skutecznością głosił naukę Kościoła, zapłacił za to najwyższą cenę - został poddany bestialskim torturom przez kozackich powstańców, którzy usiłowali go zmusić do wyrzeczenia się wiary katolickiej. On jednak nie dał się złamać, do ostatniego tchu trwał w wierze, nie przestając przy tym modlić się za swoich oprawców. Wkrótce po męczeńskiej śmierci wierni zaczęli zanosić za jego wstawiennictwem prośby do Boga. Liczne świadectwa cudów, które wydarzyły się za sprawą polskiego jezuity - także współczesnych - można znaleźć w tej książce.

Papież Pius IX, który dokonał beatyfikacji Andrzej Boboli, stwierdził, że jest to największy męczennik Kościoła świętego. W trzechsetną rocznicę jego śmierci apostoła Polesia Pius XII wydał poświęconą mu encyklikę Invicti Athlet? Christi (Niezwyciężony Bohater Chrystusowy).

Książka Moniki Bachowskiej nie tylko przybliża koleje życia, działalności duszpasterskiej i męczeńskiej śmierci świętego, ale oświetla również niezwykle skomplikowaną sytuację polityczną, religijną i społeczną czasów, w których przyszło mu działać. Warto poznać bliżej postać tego niezłomnego męczennika i skorzystać z jego orędownictwa, także z pomocą zamieszczonych w książce modlitw.

Monika Bachowska jest absolwentką filologii polskiej oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książek: Święci w historii Polski, Kresy. Historia, wspomnienia, literatura, sanktuaria, błogosławieni i święci, opowieści biograficznej o św. Franciszku z Asyżu pt. Francesco a także licznych artykułów na tematy historyczne.

Książka "Męczennik niezłomny. Życie i cuda świętego Andrzeja Boboli" - Monika Bachowska - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2017 r. Cena 15.32 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Monika Bachowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Ojciec Kolbe. Święty męczennik - okładka książki

Ojciec Kolbe. Święty męczennik

Aleksandra Murzańska
Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy - okładka książki

Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku

Włodzimierz Rędzioch, Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Bł. Stanisław Starowieyski - okładka książki

Bł. Stanisław Starowieyski

ks. Marek Starowieyski