pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
książka:

Studia i Szkice Slawistyczne nr 11. Na pograniczu nauk i kultur

Dane szczegółowe:
Producent: Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
ISSN: 1644-4191
Data: 2012-07-11
Cena wydawcy: 30.45 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Teksty pomieszczone w pracy zbiorowej „Na pograniczu nauk i kultur” dotyczą głównie pierwiastków - by tak rzec - diasporycznych: różnych aspektów życia Słowian Wschodnich na emigracji. W poszczególnych artykułach zostały rozpatrzone problemy przede wszystkim rosyjskiej literatury emigracyjnej (dotyczące twórczości M. Kuźminy-Karawaewej, G. Iwanowa, G. Gazdanowa i in.) oraz różne zjawiska kulturowe na emigracji (znane i nieznane postacie baletu rosyjskiego na emigracji; wielcy twórcy muzycznej kultury europejskiej w piśmiennictwie emigracyjnym Siergieja Rachmaninowa, działalność teatralna M. Agniwcewa w Berlinie w latach 20. ubiegłego wieku i in.). W tomie znajdują się również teksty poświęcone twórczości pisarzy i poetów polskich (np. artykuł o zainteresowaniach Mickiewicza Kaukazem), białoruskich (np. artykuł o M. Dworzeckim, R. Gareckim, U. Karatkiewiczu) i ukraińskich (np. o T. Szewczence, J. Janowskim).

Praca jest adresowana do rusycystów, polonistów, białorutenistów, ukrainistów, do studentów filologii rosyjskiej, polskiej, białoruskiej, ukraińskiej, do osób zainteresowanych literaturą i kulturą rosyjską, polską, białoruską i ukraińską.

Książka "Studia i Szkice Slawistyczne nr 11. Na pograniczu nauk i kultur" - Maria Giej, Tomasz Wielg - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2011 r.