pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Struktura świadomości Koreańczyków

Autor książki:

Lee Gyutae

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kwiaty Orientu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788394432775
ISBN: 978-83-944327-7-5
Data: 2017-09-18
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Struktura świadomości Koreańczyków Lee Gyutae to zbiór ukazujących się w gazetach artykułów których tematem jest nieustannie zmieniające się w granicach świadomości historycznej środowisko socjalne a w szczególności struktura jego świadomości.

Rozważane są tak naturalne komponenty i założenia jak na przykład głęboko zakorzeniona kultura konfucjańska męski szowinizm świadomość władzy czy zamknięty charakter Koreańczyków stawiających ponad wszystko więzy krwi i przynależność regionalną.

Książka ta uznaje różnorodność i oryginalność czasów poprawnie je ocenia i formuje wartości według których należy postępować. Poszerza ona zakres wiedzy zawartej w podręcznikach o dodatkowy kontekst. Autor szukając korzeni Koreańczyków odkrywa źródła pochodzenia zdobyczy cywilizacyjnych a poprzez porównywanie koreańskiej kultury do kultur innych krajów sugeruje rozwiązanie kwestii wspólnego życia na tym świecie. Stanowi ona przewodnik dla osób pragnących zrozumieć Koreę i Koeańczyków.

Lee Gyutae urodził się w 1933 r. w prowincji Północnej Jeolla. W 1959 r. został zatrudniony w redakcji gazety Chosun Ilbo gdzie obejmował takie stanowiska jak kierownik działu kulkturalnego kierownik działu społecznego oraz główny kierownik działu redakcyjnego. Od 1 marca 1983 r. pisał artykuły wstępne którymi zapoczątkował zakończony 23 lutego 2006 r. listem pożegnalnym do czytelników liczący łącznie 6 702 odcinki Kącik Lee Gyutae. Była to najdłużej wydawana seria w lokalnej prasie. Trzymając się swoich zasad ani razu w ciągu kilkudziesięciu lat nie złamał przyrzeczenia danego czytelnikom tworząc tym samym wspaniałe dziedzictwo wiernego dziennikarza.

Książka "Struktura świadomości Koreańczyków" - Lee Gyutae - oprawa miękka - Wydawnictwo Kwiaty Orientu. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2017 r.