pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 163x234 mm
EAN: 9788378392064
ISBN: 978-83-7839-206-4
Data: 2012-06-27
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju.  Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej - pełnej faktów oraz drugiej - refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr   Ma energię silnika odrzutowego, głos niebotyczny, muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu - Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą.

Kazimierz Kutz Stanisława Celińska rozpoczęła drogę zawodową od wielkiego sukcesu. Wygrała Opole, dostała angaż w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jednym z najlepszych na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Wystąpiła u Andrzeja Wajdy w filmie Krajobraz po bitwie. Była pamiętną Agnieszką Niechcicówną w Nocach i dniach. Ujawniła talent komediowy w filmach Stanisława Barei. W każdą rolę się wgryza. Talent jest dla niej punktem wyjścia do pracy nad odnalezieniem i przekazaniem prawdy o bohaterze. Ma niezwykłą zdolność przeistaczania się.

Przełamuje samą siebie, szuka nowych zadań. Śpiewa różnorodny repertuar, liryczny i kabaretowy. Daje recitale. Ma za sobą wiele trudnych życiowych doświadczeń, ale pokonała przeciwności losu.

Książka "Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam" - Stanisława Celińska, Karolina Prewęcka - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2012 r.