pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny

Autor książki:

Hanna Faryna-Paszkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mando
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 202x142 mm
EAN: 9788327719577
ISBN: 978-83-2771-957-7
Data: 2021-09-09
31.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Król śmiechu
Natychmiast wywoływał śmiech. Przecież Pan Janeczek z Kabaretu Olgi Lipińskiej, przecież Majster, który uczy Jasia, przecież rólki arcydzieła w filmach Stanisława Barei? A jednak prywatnie był śmiertelnie poważny. Skąd się brała jego oryginalność? Czy potrafił uciec przed popularnością? Czy miał inne pasje niż aktorstwo? I jak wyciągał spod nóg wybitnych aktorów dywaniki?
Biografię znakomicie dopełniają wspomnienia krewnych oraz bliskich mu artystów. Anna Seniuk opowiada, jak Janek wprowadzał ją na warszawskie sceny, a Wiktor Zborowski zdradza, czym brzydkim postraszył go wuj, gdy strzelił gafę przed publicznością. Autorka książki, prywatnie siostrzenica aktora, wydobywa sekrety z rodzinnych archiwów. Łamie stereotypy, pokazując wuja od nieznanej strony.

Przeniknij duszę Kobusza!
Pisać o Kobuszu nie jest łatwo. Zwłaszcza z pozycji siostrzeńca. No bo co? Że wujek? Że uroczy człowiek? Że fantastyczny aktor? Wszystko to znamy. Dlatego po poważnych naradach i analizach doszedłem do wniosku, że? [reszta w książce - przyp. wyd.]
Wiktor Zborowski
Kiedyś Janek mówi do mnie: A wiesz, wtedy po udanej operacji poszedłem do kościoła się pomodlić i podziękować za życie. Kiedy już wszystko opowiedziałem Panu Bogu, na odchodnym zapytałem: Panie Boże, czy ja jeszcze czasem będę mógł się napić? Tak, Jasiu, odpowiedział Bóg. Cały Janek
Anna Seniuk
Barwnie nakreślony portret wielkiego aktora, którego miałem szczęście znać i podziwiać nie tylko na teatralnej scenie, ale także za kulisami. Uczyliśmy się od niego zawodu i życia. Był naszym mistrzem i przyjacielem.

Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat
Mam wykonać rzecz niewykonalną. W kilku zdaniach napisać o Janie Kobuszewskim. To jakbym w kilku zdaniach miał napisać o historii polskiego teatru, kabaretu, filmu ostatniego półwiecza. Dla mnie Pan Jan Kobuszewski to JAN KOBUSZEWSKI WIELKI. Przymiotnika WIELKI używam z pełną świadomością emocji i siły, które zawiera. Tak, JAN KOBUSZEWSKI WIELKI.

Andrzej Grabowski

Książka "Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny" - Hanna Faryna-Paszkiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Mando. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2021 r. Cena 31.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.