pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwsze życie Marka Kondrata

Autor książki:

Jacek Wakar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czerwone i Czarne
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 225x140 mm
EAN: 9788366219403
ISBN: 978-83-6621-940-3
Data: 2021-11-02
32.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bardzo żałuję jego decyzji o rezygnacji z aktorstwa, ale chyba potrafię go zrozumieć. Gadaliśmy kiedyś, i Marek, smutny, mówi do mnie: Andrzej, ja tak bardzo marzę, żeby jakiś reżyser mnie zrugał. Tymczasem przychodzę na plan i wszyscy mnie tylko poklepują po ramieniu. Powtarzają, że wspaniale, właśnie o to chodziło. Gdyby powiedział, że do dupy, fatalnie, jeszcze bym z siebie coś wykrzesał, a tak? Andrzej Grabowski
Jacek Wakar, autor bestsellerowej książki o Januszu Gajosie Przyczajony geniusz rozmawia z kolegami aktorami i reżyserami o Marku Kondracie. Rozmowy skrzą się od anegdot z planów filmowych i teatralnych garderób.

Marek jest gejzerem żartów na planie. Zwierzał się, że u Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Bez końca nie mógł wytrzymać, bo wszystko było tak strasznie na serio. Marek ma uczulenie na jak sam mówi
powagę i namaszczenie podczas realizacji filmu. Takie myślenie nas łączy, ponieważ uważam, że kręcenie filmów w porównaniu z innymi poważnymi zawodami jak lekarz czy nauczyciel jest niepoważne. Juliusz Machulski
Janusz Majewski Jest świetny w każdym calu. Świetny jako człowiek, kompan, jako dusza, jako aktor.

Kazimierz Kutz Marek ma coś takiego w sobie, co chciałoby się mieć w domu.

Daniel Olbrychski Marek jest dla polskiego kina, polskiego teatru, ale też w ogóle dla polskiej kultury postacią szczególną.

Olaf Lubaszenko Udało mu się spełnić sen o niezależności. To jest sen bardzo wielu aktorów, ale zwykle nie przechodzi w realność.

Renata Dancewicz Chyba znudził się aktorstwem, widząc, że w Polsce już niczego więcej nie może osiągnąć. Teraz po prostu chce sobie pożyć.

Książka "Pierwsze życie Marka Kondrata" - Jacek Wakar - oprawa miękka - Wydawnictwo Czerwone i Czarne. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.