pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Stambuł. Wspomnienia i miasto
Tytuł książki:

Stambuł. Wspomnienia i miasto

Autor książki:

Orhan Pamuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788308060759
ISBN: 978-83-0806-075-9
Data: 2016-01-25
32.33  39.90  7.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Międzynarodowy bestseller, ceniony przez krytyków i czytelników, ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy!
Stambuł. Wspomnienia i miasto to książka niezwykła: autobiografia, saga rodzinna, encyklopedia miasta, album z pięknymi zdjęciami i sztychami.

"Piękna opowieść o upadku rodziny przypominająca historię Buddenbrooków Tomasza Manna. To jednocześnie portret melancholijnego miasta, którego istotą jest rozpad? Przy czym jego opis jest pełen miłości. I tak sugestywny, że potrafi doszczętnie zawładnąć czytelnikiem, który - tak jak ja - będzie odtąd marzył po nocach o włóczęgach po tym mieście, gdzie przenikają się Wschód i Zachód, Europa i Azja?. - Justyna Sobolewska
"Zapierający dech w piersiach portret miasta, opłakujący cywilizację, która umarła, i medytacja nad zawiłymi splotami ludzkich losów". - "Publishers Weekly"
"Pamuk nie przebrał Stambułu w szaty zachodniej melancholii. Było dokładnie odwrotnie. Wniknął w ducha swego miejsca i, a przy okazji zarysował duchową panoramę współczesności". - Juliusz Kurkiewicz
"Stambuł jako zbiorowa melancholia, Stambuł jako sobowtór, Stambuł jako biało-czarny obraz nadszarpniętych zębem czasu budynków i zjawiskowych minaretów, wreszcie Stambuł jako labirynt ulic, jako wynalazek cudzoziemców, miejsce pierwszych miłości i żałobnych rytuałów. W końcu po wszystkich tych próbach zdefiniowania Stambuł jako sam Pamuk: "Nigdy nie opuściłem Stambułu, jego domów, uliczek, sąsiedztwa mojego dzieciństwa".- "The Washington Post"
"Jeżeli planujecie podróż do Stambułu, przeczytajcie genialną książkę Pamuka o tym mieście. Jeżeli nie chcecie się tam wybrać, też ją przeczytajcie. Na pewno pojedziecie". - Piotr Kępiński, "Newsweek"

Książka "Stambuł. Wspomnienia i miasto" - Orhan Pamuk - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2016 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Orhan Pamuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Młodości szczęśliwa - okładka książki

Młodości szczęśliwa

Zdzisław Brałkowski