pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego
Tytuł książki:

Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego

Autor książki:

Mieczysław Wilczewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 285 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380193802
ISBN: 978-83-8019-380-2
Data: 2016-06-13
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego - Mieczysław Wilczewski - opis książki:

Książka pt. Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego jest pozycją wspomnieniową dotyczącą lat 50. i 60. minionego wieku, bo na ten okres przypada młodość autora, którą spędził w Toruniu, mieście swojego urodzenia i dorastania. Mieczysław Wilczewski przedstawia swój dom rodzinny z podwórkiem, szkołę, do której chodził, znanych sobie ludzi, snuje opowieść o najbliższych i dalszych okolicach, o zwyczajach i pełnym niewygód codziennym życiu na przedmieściu, atrakcyjnych wtedy miejscach, swoich pasjach i fascynacjach, a także odtwarza ówczesną toruńską gwarę.

Przywołuje z pamięci i ocala od zapomnienia Toruń, jakiego już dzisiaj nie ma. Miasto i atmosferę sprzed półwiecza, brukowane ulice pozbawione wszelkiego ruchu i zabudowane wszechobecnym "pruskim murem", nieobecne we współczesnym miejskim krajobrazie podwórka, a nawet gazowe latarnie.

Wspomina dzieciństwo, które w siermiężnych latach PRL, mimo że pozbawione tylu nowoczesnych gadżetów i zabawek, nie było wcale nudne, a wręcz przeciwnie - obfitowało w zainteresowania obce współczesnej młodzieży. Brak telewizji, komputerów czy telefonów komórkowych nie tylko nie przeszkadzał w swobodnej komunikacji i zabawach, ale znacznie wzbogacał wyobraźnię i kreatywność.

Ta książka to swoisty przewodnik po małej ojczyźnie, którą dla autora było pogranicze przedmieść Mokrego i Chełmińskiego, i świecie, który teraz można jedynie zobaczyć na starych fotografiach.

To lektura nie tylko dla równolatków autora, którzy odnajdą w niej cząstkę siebie, ale także dla młodszych czytelników zainteresowanych historią swojego miasta i przemianami, które w nim zaszły.

Książka „Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 285 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego"
Mieczysław Wilczewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Młodości szczęśliwa - okładka książki
Młodości szczęśliwa Zdzisław Brałkowski