pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości
Tytuł książki:

Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości

Autor książki:

Jerzy Hausner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788363391768
ISBN: 978-83-6339-176-8
Data: 2019-11-18
74.08  89.00  14.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W prezentowanej publikacji autor dowodzi, że podstawową słabością neoklasycznej ekonomii jest wyrugowanie z niej problematyki wartości, sprowadzające ekonomię do rynkowej wyceny i skutkujące definiowaniem rynku jako samoregulującego się mechanizmu.

Zagrożenie polega na tym, że w obecnym ujęciu gospodarowanie jest procesem linearnym, a to oznacza koncentrację na wytwarzaniu wartości instrumentalnych, czyli uzyskiwaniu nadwyżki w stosunku do kosztów działalności gospodarczej. Jedyną miarą powodzenia staje się zysk, a ignorowany jest fakt, że niejako przy okazji uruchamianych jest również wiele procesów, które niszczą wartości egzystencjalne.

Konsekwencje są zatrważające, bo w ten sposób trwale osłabiana jest zdolność podtrzymywania samego procesu gospodarowania.

Książka ma niezwykły, interdyscyplinarny charakter i powinna zainteresować naukowców z wielu różnych dziedzin, zwłaszcza ekonomistów, filozofów, socjologów, historyków i politologów. Będzie też cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla kreatorów polityki społeczno-gospodarczej, w tym parlamentarzystów oraz osób reprezentujących zarówno centralne instytucje rządowe, jak i wszelkie samorządowe i społeczne inicjatywy.

Książka "Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości" - Jerzy Hausner - oprawa twarda - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2019 r. Cena 74.08 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Hausner - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: