pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gospodarka Polski 1918-2018. Modernizacja dla zintegrowanego rozwoju...
Tytuł książki:

Gospodarka Polski 1918-2018. Modernizacja dla zintegrowanego rozwoju Tom 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Blister
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788301210786
ISBN: 978-83-0121-078-6
Data: 2020-03-19
Obniżka! 48.61  59.00  10.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Tylko zintegrowane, zdeterminowane, zorganizowane silne działania indywidualne, społeczne, ekonomiczne i polityczne mogą zapewnić teraźniejszym i przyszłym pokoleniom takie warunki życia, aby mogły być zaspokojone wszystkie ich potrzeby służące rozwojowi wartościowego życia we wszystkich sferach bytu ludzkiego.

W tych działaniach powinno się odnajdywać i odpowiednio zabezpieczać konieczne środki służące kształtowaniu stylów życia, które będą uwzględniać przede wszystkim najwyższą wartość życia ludzkiego i wysoki priorytet działań na rzecz środowiska naturalnego. W centrum strategii modernizacji sfery ekonomii i innych przestrzeni zintegrowanego rozwoju powinien zawsze znajdować się człowiek ze specyfiką swojego otoczenia społecznego, gospodarczego, politycznego, technologicznego, ekologicznego i odziedziczonych reguł myślenia i działania, które tworzą sieć wzajemnie oddziałujących na siebie czynników.

Naukowe myślenie oparte na sztywnych standardach badawczych odwołujących się do tego, co mierzalne, wskaźników uśrednionych jest dysfunkcjonalne wobec realnych problemów ludzi, którzy są przecież w zróżnicowanym stopniu ograniczeni od strony zasobów, ale przede wszystkim informacyjnie, emocjonalnie i poznawczo, i z tej perspektywy racjonalizują swoje cele rozwojowe. Nauka nie może służyć samej sobie. Jej przeznaczeniem jest nie tylko wypełnianie funkcji poznawczych, odpowiadanie na pytanie, jak było i jest, ale przede wszystkim dostarczenie wiedzy, jak mogłoby być, i recept, co zrobić, aby było lepiej.

Ze wstępu

Pasjonująca lektura, niesłychanie erudycyjny przegląd podstawowych kwestii związanych z modernizacją Polski w minionym stuleciu – od odzyskania niepodległości po dzień dzisiejszy i budowaniem jej należnego miejsca w rozwijającym się świecie. Napisana przystępnym językiem, wzbogacona licznymi odsyłaczami do najwybitniejszych nie tylko polskich intelektualistów i luminarzy ekonomii, socjologii, historii, filozofii i innych nauk. Umiejętne operowanie przez Autorów syntezą wywiedzioną z naukowych dowodów, potwierdzonych świadectwami historycznymi, udokumentowanymi faktami, a nie jedynie uśrednionymi wskaźnikami – wszystko to sprawia, że to dzieło czyta się z wielką przyjemnością. Książka warta polecenia przede wszystkim politykom, ekonomistom, studentom i każdemu kto chce rozumieć, że historia jest magistra vitae także w ekonomii, a refleksje nad zintegrowanym rozwojem torują drogę do życia w dobrostanie i bycia dobrym.

Prof. dr hab. Jerzy Żyżyński,

ekonomista związany z Uniwersytetem Warszawskim, członek Rady Polityki Pieniężnej

Książka "Gospodarka Polski 1918-2018. Modernizacja dla zintegrowanego rozwoju Tom 3" - Michał G. Woźniak, Mieczysław Dobija (red.) - oprawa Blister - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2020 r. Cena 48.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Michał G. Woźniak, Mieczysław Dobija (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
E-marketing. Współczesne trendy. - okładka książki

E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy

Jarosław Królewski, Paweł Sala(red.)
Produkty podobne:
Gospodarka regionalna i lokalna - okładka książki

Gospodarka regionalna i lokalna

Zbigniew Strzelecki (red.)
Przedsiębiorstwa państwowe we współczesnej - okładka książki

Przedsiębiorstwa państwowe we współczesnej gospodarce

Maciej Bałtowski, Grzegorz Kwiatkowski
Zarządzanie procesem integracji - okładka książki

Zarządzanie procesem integracji i modernizacja...

Józef M. Fiszer, Mikołaj J. Tomaszyk (red.)